Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wypadki w Polsce. 46 ofiar podczas długiego weekendu

0
Podziel się

W porównaniu do długiego weekendu z 2013 roku, więcej było wypadków i ofiar.

Wypadki w Polsce. 46 ofiar podczas długiego weekendu
(Szymon Blik / REPORTER)
bDZPkixx

46 osób zginęło, a 577 zostało rannych w 465 wypadkach, do których doszło podczas długiego, czerwcowego weekendu. Od środy zatrzymano ponad 1800 nietrzeźwych kierowców - poinformowała Komenda Główna Policji.

Podczas długiego weekendu, związanego ze świętem Bożego Ciała, na trasach wylotowych z miast można było spotkać więcej patroli niż zwykle. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mieli zapięte pasy, a dzieci były przewożone w fotelikach.

_ - Nadal wśród głównych przyczyn wypadków są: nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Od środy policjanci zatrzymali 1801 nietrzeźwych kierujących _ - podał rzecznik komendanta głównego policji inspektor Mariusz Sokołowski.

bDZPkixz

W porównaniu do 2013 roku w br. więcej było wypadków i ofiar. W długi weekend 2013 doszło do 409 wypadków, w których życie straciło 35 osób, a 523 zostały ranne. Zatrzymano wówczas ponad 2,1 tys. nietrzeźwych kierowców.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę po wypiciu alkoholu - gdy jego zawartość we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila - grozi zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat, do 30 dni aresztu i do 5 tys. zł grzywny; jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila, kierowcy grozi do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy na 10 lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Pijanym kierowcom będą zabierać auta? PiS kolejny raz proponuje wprowadzenie do Kodeksu karnego możliwości orzekania przepadku auta, którym groźny wypadek spowodował nietrzeźwy kierowca.
Policja: prawo dobre, problem jest w sądach <->- Już teraz obowiązują przepisy, które mogłyby skutecznie zniechęcać do jazdy po pijanemu - uważa komendant główny policji.
Kolejna pusta obietnica Tuska. Ofiary wypadków bez pieniędzy Blisko miliard musieliby zapłacić jeżdżący na podwójnym gazie na rzecz ofiar wypadków, gdyby premier spełnił groźby. Zobacz, dlaczego tak się nie stanie.
bDZPkiya
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)