Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wypadek w Warszawie. Sprawa pijanej 31-latki trafi do sądu w trybie przyspieszonym

0
Podziel się:

- Kobieta wytrzeźwiała nad ranem i jest przesłuchiwana - informuje stołeczna policja.

Wypadek w Warszawie. Sprawa pijanej 31-latki trafi do sądu w trybie przyspieszonym
(Mikdam/Dreamstime)
bESxFLbF

Sprawa 31-latki, która w centrum Warszawy spowodowała kolizję, straciła panowanie nad samochodem i wjechała na schody przejścia podziemnego, zostanie rozpatrzona przed sądem w trybie przyspieszonym.

Do kolizji doszło w nocy z poniedziałku na wtorek na Rondzie Dmowskiego. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kobieta wjechała mercedesem na rondo prawdopodobnie na czerwonym świetle. Chwilę później 31-latka zderzyła się z kierowcą opla astry.

_ - W wyniku zderzenia staranowała bariery ochronne i zjechała na schody przejścia podziemnego, zatrzymując swój samochód w pozycji pionowej. Kobieta opuściła pojazd wychodząc z niego szyberdachem _ - powiedział kom. Robert Szumiata z Komendy Rejonowej Policji w Śródmieściu.

bESxFLbH

W momencie zatrzymania kobieta miała prawie promil alkoholu w organizmie. _ - Wytrzeźwiała nad ranem i jest przesłuchiwana. Jej sprawa będzie rozpatrywana w trybie przyśpieszonym przed sądem _ - poinformował policjant.

Dodał, że zatrzymana kobieta jest doskonale znana śródmiejskim policjantom. W przeszłości była już zatrzymywana za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Odwołała się od decyzji sądu; nie odebrano jej prawa jazdy.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę po wypiciu alkoholu - gdy jego zawartość we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila - grozi zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat, do 30 dni aresztu i do 5 tys. zł grzywny; jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila, kierowcy grozi do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy na 10 lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Zabił na pasach i uciekł. Policja go szuka Do wypadku doszło wczoraj około godziny 16.45 na drodze nr 82 w Wólce pod Lublinem. Kobieta przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Gdy już schodziła z przejścia, została potrącona przez samochód.
Wypadek na Bałtyku. Dwa tysiące osób... Szwedzki prom _ Amorella _ z dwoma tysiącami osób na pokładzie wpadł na skały na Bałtyku, na terytorium fińskim.
Dziesiąta ofiara katastrofy w Glasgow Zmarła dziesiąta ofiara wypadku helikoptera, który dwa tygodnie temu spadł na wypełniony gośćmi pub w centrum tego największego miasta Szkocji.
bESxFLci
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)