Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wypadki drogowe
30.07.2012 13:32

Wypadek w Gołdapi. Kierowca trafił do aresztu

W wypadku zginęła 25-letnia kobieta i jej 1,5 roczne dziecko

Podziel się
Dodaj komentarz
(Artur Barbarowski/East News)

Zarzut spowodowania wypadku, w którym zginęła 25-letnia kobieta i jej 1,5 roczne dziecko postawiła prokuratura rejonowa w Olecku 24-letniemu kierowcy. W poniedziałek sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące - poinformowała prokuratura.

Kierowcy grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Do wypadku doszło w sobotę w miejscowości Kociołki koło Gołdapi, gdy - jak twierdzą świadkowie - kierowca osobowego volvo nie zachował ostrożności, na łuku drogi podczas omijania pieszych wpadł w poślizg, stracił panowanie nad autem i uderzył w idącą poboczem 25-latkę z dzieckiem. Matka z dzieckiem zginęli na miejscu.

Jak powiedział PAP rzecznik prokuratury okręgowej w Olsztynie Mieczysław Orzechowski, nie potwierdziła się informacja podawana wcześniej przez policję, że kobieta była w ciąży.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał w wydychanym powietrzu 0,26 promila alkoholu. Nie odpowie jednak za jazdę po pijanemu, gdyż dawka alkoholu nie przekroczyła 0,5 promila. Dawka, którą stwierdzono u kierowcy kwalifikuje jego czyn jako wykroczenie polegające _ jeździe po użyciu alkoholu _. Będzie odpowiadał za to przed sądem grodzkim a nie karnym.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wypadki drogowe, alkohol, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz