Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wypadek samolotów w Radomiu. Prokuratura zabezpieczyła wraki

0
Podziel się:

Do zderzenia dwóch samolotów typu Cessna doszło w tym tygodniu. W wyniku katastrofy dwie osoby zginęły, a dwie odniosły lekkie obrażenia.

Wypadek samolotów w Radomiu. Prokuratura zabezpieczyła wraki
(PAP/Michał Walczak)
bEJuKxxN

Zabezpieczono wraki zderzenia dwóch niewielkich samolotów w okolicy Radomia - poinformowała prokurator Agnieszka Duszyk z Prokuratury Okręgowej w Radomiu. Maszyny leżały na trudno dostępnym obszarze, prace nad ich transportem trwały dwa dni.

Do zderzenia dwóch samolotów typu Cessna doszło w środę około południa. W wyniku katastrofy dwie osoby zginęły, a dwie odniosły lekkie obrażenia.

_ - Już wczoraj jeden z wraków został przetransportowany do hangaru, zaś dzisiaj po południu drugi samolot został dowieziony do najbliższej drogi asfaltowej i wkrótce też znajdzie się w hangarze _ - powiedziała prokurator Duszyk. Od wczoraj trwały prace nad wydobyciem jednej z maszyn ze zbiornika wodnego.

bEJuKxxP

Jednocześnie Duszyk poinformowała, że prokurator z udziałem biegłego sądowego przystąpili w piątek po południu do przesłuchania dwóch osób ocalałych z katastrofy. _ - O szczegółach przesłuchań i treści protokołów nie możemy informować _ - dodała.

Prokurator przypomniała, że śledztwo jest dopiero na wstępnym etapie i prokuratorzy biorą pod uwagę różne wersje - błąd pilotów, błąd kontrolerów lotu oraz przyczyny techniczne. - _ Gromadzimy materiał, dajemy go biegłemu i to biegły będzie wydawał opinię w sprawie. Nie ma na razie mowy, aby jedną z tych hipotez uważać za bardziej prawdopodobną _ - zaznaczyła.

Informację o zderzeniu się w powietrzu dwóch samolotów policja otrzymała od świadka wypadku. Samoloty wystartowały z lotniska Aeroklubu Radomskiego w Piastowie k. Radomia. Jedną z maszyn odnaleziono w Jedlińsku; o własnych siłach wyszło z niego dwóch mężczyzn. Odnieśli lekkie obrażenia, zostali przewiezieni do szpitala.

Drugą maszynę odnaleziono 3 kilometry dalej, w okolicy miejscowości Wsola. Samolot spadł do stawu. _ - Maszyna znajdowała się w wodzie do góry kołami _ - informowała radomska straż pożarna. W samolocie odnaleziono ciała dwóch młodych mężczyzn w wieku ok. 20 i 27 lat. Był to już drugi w ostatnim czasie tragiczny wypadek w okolicy lotniska w podradomskim Piastowie. Trzy tygodnie temu zginął tam mistrz świata i wielokrotny mistrz Polski w motoparalotniarstwie Grzegorz Krzyżanowski.

bEJuKxxV
Czytaj więcej w Money.pl
Zderzenie samolotów. Pierwsze ustalenia Dokonano oględzin miejsca zdarzenia i przesłuchano załogę Cessny, która po zderzeniu z drugim samolotem awaryjnie lądowała w Jedlińsku koło Radomia.
Jaka przyczyna zderzenia awionetek? Pod uwagę brane są trzy hipotezy.
Zderzyły się dwie awionetki. Są ofiary śmiertelne Zginęły dwie osoby - poinformowała straż pożarna. Na miejscu jest 40 strażaków.
bEJuKxyq
wiadomości
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)