Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
autokar
06.06.2012 07:17

Wypadek polskiego autokaru w Niemczech

25 osób zostało rannych. Autokar zderzył się z tirem na autostradzie A4 pod Dreznem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

25 osób zostało lekko rannych w wypadku polskiego autokaru na autostradzie A4 w pobliżu Drezna w Niemczech. Jak podała lokalna policja, autobus najechał na tył jadącego autostradą tira.

Aktualizacja: 9:20

Do wypadku doszło około godz. 1.36 między wjazdem na autostradę Dresden-Altstadt i skrzyżowaniem Dresden-West, od którego odchodzi autostrada A4.

Autokar należący do biura podróży Sindbad, jechał z Polski w stronę Frankfurtu nad Menem. Do wypadku doszło po drugiej w nocy, na wysokości Drezna. Na pokładzie autokaru było 40 osób.

Według straży pożarnej wszyscy pasażerowie autokaru zdołali samodzielnie opuścić uszkodzony pojazd. 25 rannych osób przetransportowano do szpitali w Dreźnie, Miśni i Radebeul. _ Zostali oni lekko ranni. Nie ma ciężko rannych ani ofiar śmiertelnych _ - powiedział rzecznik policji Lutz Teistler. Jak dodał, skutki wypadku są _ względnie niegroźne _, bo oba pojazdy nie jechały z dużą prędkością. 18 osób, które nie odniosły obrażeń, oczekiwało w środę rano na autobus zastępczy.

Kierownik wydziału konsularnego ambasady polskiej w Berlinie Mariusz Skórko poinformował, że autokar jechał na trasie Zabrze-Karlsruhe.

_ - Kierowca nie odniósł obrażeń i w tej chwili jest przesłuchiwany przez policję _ - powiedział. Dodał, że polski konsul został wysłany na miejsce wypadku. Na razie konsulat nie ma informacji o stanie rannych.

Straż pożarna podała, że według pierwszych szacunków wskutek wypadku powstały szkody w wys. 200 tys. euro. Przez kilka godzin zablokowane były dwa pasy autostrady A4 w kierunku Eisenach. Przyczyny wypadku wyjaśni dochodzenie policyjne.

Czytaj więcej w Money.pl
Zabiła 14 osób. Dostała rok w zawieszeniu Na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata skazał sąd w Poczdamie 38 letnią Niemkę, która w 2010 roku na autostradzie pod Berlinem spowodowała tragiczny wypadek polskiego autokaru. Zginęło wówczas 14 osób, a blisko 30 zostało rannych. Z Poczdamu Wojciech Szymański.
Tagi: autokar, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz