Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wypadek autobusu
22.12.2013 20:03

Wypadek pod Jadownikami. Kierowca autokaru przyznał się

Przed zaśnięciem kierowca siedział za kierownicą busa tylko dwie godziny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tymon Markowski/EastNews)

37-letni kierowca autobusu wjechał wczoraj w ciężarówkę. Dziś usłyszał zarzut nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym - zagrażającej życiu i zdrowiu 56-ciu pasażerów.

Piętrowy autobus firmy PolskiBUS relacji Rzeszów - Częstochowa wjechał w tył stojącej na czerwonym świetle ciężarówki. Mężczyzna przyznał się do winy - powiedziała Radiu Kraków prokuratur Elżbieta Potoczek-Bara. Jak tłumaczył, bezpośrednio przed uderzeniem w samochód ciężarowy zasnął.

Gdy się ocknął, było już za późno na jakikolwiek manewr. Prokurator dodała, że nie może podać więcej szczegółów. Przed zaśnięciem kierowca siedział za kierownicą busa tylko dwie godziny.

Uderzenie było tak silne, że przesunęło ciężarówkę o kilka metrów. Rannych zostało 14 osób - większość zwolniono już do domów. W szpitalach pozostają 3 osoby - w tym najciężej ranna obywatelka Ukrainy. Doznała bardzo poważnych obrażeń nogi, ale jej życiu nie zagra niebezpieczeństwo.

Kierowca autobusu po złożeniu wyjaśnień wyszedł na wolność. Ma dozór policyjny i nie może opuszczać kraju. Zatrzymano mu także prawo jazdy. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wypadek autobusu, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz