Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wypadek na skoczni w Zakopanem. Prokuratura wszczyna śledztwo

0
Podziel się

Chłopiec przez kilka dni był utrzymywany w śpiączce farmakologicznej. Obecnie przebywa na oddziale intensywnej terapii.

Wypadek na skoczni w Zakopanem. Prokuratura wszczyna śledztwo
(thelinke/iStockphoto)
bEhcjwol

_ _Chcemy ustalić, czy zdarzenie był skutkiem czyichś zaniedbań, czy doszło do nieszczęśliwego wypadku - poinformował szef Prokuratury Rejonowej w Zakopanem Zbigniew Lis. Młody skoczek został ciężko ranny.

_ - Wystąpiliśmy do szpitala, w którym leczony jest chłopiec, o udostępnienie dokumentacji medycznej. Później powołamy biegłych z zakresu medycyny, aby określić stopień obrażeń, jakich doznał zawodnik podczas wypadku _ - powiedział Lis. Śledczy analizują także dokumentację z przebiegu zawodów.

Do wypadku doszło 25 lutego w trakcie zawodów LOTOS Cup 2014 - _ Szukamy Następców Mistrza _ w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej na tzw. Maleńkiej Krokwi w Zakopanem. To obiekt przeznaczony dla młodych skoczków o punkcie konstrukcyjnym K-35.

bEhcjwon

Podczas lądowania 12-letni Szymon z LKS Klimczok Bystra przewrócił się i doznał poważnych obrażeń mózgu. Został karetką przewieziony najpierw do szpitala w Zakopanem, gdzie zdecydowano o transporcie chłopca do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie - Prokocimiu. Tam przeszedł operację ratującą życie.

Przez kilka dni 12-latrek był utrzymywany w śpiączce farmakologicznej. Obecnie przebywa na oddziale intensywnej terapii. Jego stan lekarze określają jako stabilny.

Czytaj więcej w Money.pl
Dorożkarz zginął w wypadku na Krupówkach Burmistrz Zakopanego Janusz Majcher powiedział, że konieczne są zmiany na postojach dorożek konnych.
Nastoletni skoczek wybudzany ze śpiączki W wyniku upadku chłopiec doznał poważnych obrażeń mózgu.
Uciekł z sądu skacząc na samochód Mężczyzna wykorzystał moment, kiedy został rozkuty z kajdanek, by podpisał dokumenty.
bEhcjwoO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)