Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wypadek na rzece. 5-latek trafił do szpitala

0
Podziel się:

Rodzice zdołali wyjść po chwili z wody, natomiast dziecko, które płynęło w kapoku, porwał nurt.

Wypadek na rzece. 5-latek trafił do szpitala
(thelinke/iStockphoto)

Pięcioletni chłopiec, który wraz z rodzicami wypadł z kajaka na Małej Panwi, dryfował ok. 2 km, nim wyciągnęli go z wody policjanci z pomocą strażaków - podało biuro prasowe opolskiej policji. Dziecko z objawami wyziębienia trafiło do szpitala.

W piątek po godz. 14 trzyosobowa rodzina z Wrocławia - 33-latek, 29-latka i ich 5-letni syn - wypadli z kajaka, płynąc rzeką Mała Panew na wysokości miejscowości Staniszcze Małe (opolskie) - podał Jarosław Dryszcz z biura prasowego opolskiej policji.

Według ustaleń policji i strażaków, którzy zostali wezwani do akcji ratowniczej, rodzina najprawdopodobniej nie zdążyła wyjść z kajaka przed progiem zwalnającym, uderzyła o przeszkodę i kajak się przewrócił.

Rodzice zdołali wyjść po chwili z wody, natomiast dziecko, które płynęło w kapoku, porwał nurt. Zdaniem policji chłopiec dryfował ok. 2 km, nim - jak zrelacjonował Dryszcz - na wysokości miejscowości Krasiejów wyciągnęli go z wody dwaj policjanci.

_ Chłopiec miał szczękościsk, z objawami wyziębienia został odwieziony do szpitala _ - zrelacjonował przedstawiciel biura prasowego opolskiej komendy wojewódzkiej.

prawo
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)