Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wypadek na przejeździe kolejowym w Lubinie. Prokuratura stawia zarzuty

0
Podziel się:

Prokurator przedstawił 22-letniemu Ukraińcowi zarzut niedopełnienia obowiązku związanego z obsługą urządzeń sterownia ruchem i nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu.

Wypadek na przejeździe kolejowym w Lubinie. Prokuratura stawia zarzuty
(Reporter)

Zarzuty spowodowania wypadku drogowego, w którym zginął kierowca ciężarówki, przedstawiła prokuratura 22-letniemu Ukraińcowi, który nie zamknął na czas rogatek na tymczasowym przejeździe kolejowym w Lublinie. Obaj mężczyźni pracowali przy budowie obwodnicy miasta.

_ Przesłuchany w charakterze podejrzanego Mykhailo M. nie przyznał się do dokonania zarzuconego mu czynu. Złożył wyjaśnienia, których treści nie ujawniamy, a które będą weryfikowane w toku śledztwa _ - poinformowała wczoraj rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska.

W poniedziałek na przejeździe kolejowym przy ul. Pliszczyńskiej, uruchomionym tymczasowo dla celów budowy obwodnicy Lublina, kierujący ciężarówką 56-letni obywatel Boliwii, który wiózł piasek na budowę, zderzył się z lokomotywą pociągu towarowego. Kierowca ciężarówki poniósł śmierć na miejscu. Maszyniści pociągu byli trzeźwi.

Policja zatrzymała odpowiedzialnego za kierowanie ruchem na tym przejeździe 22-letniego Ukraińca. Mężczyzna był trzeźwy.

Prokurator przedstawił mu zarzut niedopełnienia obowiązku związanego z obsługą urządzeń sterownia ruchem i nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu. Jak ustalili śledczy Mykhailo M. nie zamknął rogatek na przejeździe i tym samym spowodował wypadek, w trakcie którego zginął 56-letni Boliwijczyk.

Za spowodowania wypadku drogowego, którego następstwem jest śmierć człowieka, grozi kara do 8 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Odszkodowania za wypadki zwolnione z podatku W ramach tych odszkodowania KGHM zwraca swoim pracownikom koszty leczenia i rehabilitacji.
Porywacz nie przyznaje się do winy Władze oskarżyły mieszkającego w Cleveland w Ohio Ariela Castro o porwania i gwałty.
Carnajew usłyszał zarzuty w szpitalu Stan zdrowia Dżochara Carnajewa nie pozwolił na przewiezienie go do sądu. Sędzie udał się więc do szpitala, gdzie przedstawiono mu zarzuty.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)