Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wypadek na promie. Przerwano akcję poszukiwania pasażera

0
Podziel się:

Oprócz specjalnego statku ratowniczego i promu Wawel, z którego wypadł podróżny, uczestniczyła w niej jednostka straży granicznej, prom Kopernik, który płynął do Szwecji, jednostka policyjna, statek Kapitanatu Portu i pilotówka.

Wypadek na promie. Przerwano akcję poszukiwania pasażera
(Brocken Inaglory/CC BY-SA 3.0/wikimedia)

Mężczyzna wypadł za burtę promu, wchodzącego do portu w Świnoujściu. Nie udało się go odnaleźć. Akcja ratunkowa trwała 8 godzin.

Andrzej Spica z Morskiej Służby Poszukiwawczej powiedział, że przy temperaturze wody nieco ponad 4 stopnie Celsjusza mężczyzna nie miał szans przeżyć tak długo. W operację jego ratowania zaangażowano wiele jednostek.

Oprócz specjalnego statku ratowniczego i promu Wawel, z którego wypadł podróżny, uczestniczyła w niej jednostka straży granicznej, prom Kopernik, który płynął do Szwecji, jednostka policyjna, statek Kapitanatu Portu i pilotówka. Przerwano poszukiwania dopiero po upewnieniu się, że nie ma żadnych szans odnalezienia żywego człowieka.

Do wypadku doszło wczoraj po 19-tej przed samym wejściem do portu. Natychmiast po wypadnięciu mężczyzny za burtę załoga promu wyrzuciła koła ratunkowe i zawiadomiła odpowiednie służby. Koła odnaleziono, lecz nie było przy nich człowieka. Użyto aparatury noktowizyjnej, pozwalającej na odszukanie osoby, pływającej po powierzchni morza.

Akcja została przerwana dopiero nad ranem, po tym jak ratownicy dokładnie przeczesali cały akwen i wyczerpali wszystkie możliwości ratunku. Przyczyny wypadku nie są znane. Zbada je specjalna komisja.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie żyje 19-latek, który wpadł pod lód Płetwonurkowie wyłowili mężczyzn - pierwszego po. ok. 20 minutach od zgłoszenia, drugiego po kolejnych pięciu. 19-latek zmarł w szpitalu, 17-latek walczy o życie.
Katastrofa w Londynie. W teatrze runął sufit Sala teatru Apollo podczas wypadku była zapełniona. Służby ratownicze ustaliły już liczbę ofiar wypadku.
Zabił na pasach i uciekł. Policja go szuka Do wypadku doszło wczoraj około godziny 16.45 na drodze nr 82 w Wólce pod Lublinem. Kobieta przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Gdy już schodziła z przejścia, została potrącona przez samochód.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)