Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wypadek na paralotni w Rybniku. Rusza śledztwo prokuratury

0
Podziel się:

Śledczy zaznaczają, że awaria silnika to wstępne ustalenia. Pewną odpowiedź na temat przyczyn wypadku w Rybniku dadzą eksperci z Państwowej Komisji Wypadków Lotniczych po zbadaniu sprzętu.

Wypadek na paralotni w Rybniku. Rusza śledztwo prokuratury
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)
bESpNeAB

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wczorajszego wypadku motolotni w pobliżu lotniska aeroklubu w Rybniku. Zginęli w nim pilot i pasażer. Sprawę wyjaśniają też eksperci Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

_ Postępowanie zostało wszczęte pod kątem spowodowania wypadku w ruchu powietrznym. Zleciliśmy wykonanie sekcji zwłok ofiar, na miejscu jeszcze trwają oględziny _ - powiedział szef Prokuratury Rejonowej w Rybniku Jacek Sławik.

Motolotnia wystartowała z lotniska rybnickiego aeroklubu i kierowała się w stronę Żor. Spadła ok. godz. 19.20. W wypadku zginęli dwaj mężczyźni w wieku 52 i 47 lat.

bESpNeAD

_ Jak wynika z relacji świadków, w pewnym momencie prawdopodobnie doszło do awarii i motolotnia spadła do pobliskiego lasu _ - poinformowała dziś rzeczniczka rybnickiej policji Aleksandra Nowara.

Śledczy zaznaczają, że awaria silnika to wstępne, niepotwierdzone ustalenia. Pewną odpowiedź na temat przyczyn wypadku dadzą eksperci z Państwowej Komisji Wypadków Lotniczych po zbadaniu sprzętu. _ Będziemy czekać na wyniki ich ustaleń _ - powiedział prokurator Sławik.

Czytaj więcej w Money.pl
Tragedia w Sanoku. Rodzice zawinili? Prokuratura ujawnia nowe wątki śledztwa w sprawie zabarykadowanego 32-latka, który zabił dziewczynę, a potem popełnił samobójstwo.
Ratownicy porzucili ciało ofiary na drodze Chodzi o mężczyznę, który po wypadku w Siewierzu zmarł w drodze do szpitala. Ekipa karetki wróciła na miejsce wypadku i zostawiła tam ciało ofiary.
Dwóch Polaków zginęło w wypadku na Słowacji Dwóch Polaków i Słowak zginęło w poniedziałek w drogowym karambolu koło miasta Vranov nad Toplou na południowym wschodzie Słowacji.
bESpNeBe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)