Notowania

autostrada a4
05.06.2014 17:17

Wypadek na A4. Droga już przejezdna

Nieopodal Krapkowic w województwie opolskim doszło do wypadku, w którym zginęło 7 osób, a 5 zostało rannych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lukasz Jozwiak/REPORTER)

Autostrada A4 jest już przejezdna. Ruch odbywa się w obie strony, ale tylko jedną nitką trasy - poinformowała po południu policja. Rano nieopodal Krapkowic w województwie opolskim doszło do wypadku, w którym zginęło 7 osób, a 5 zostało rannych.

Do zderzenia doszło przed godz. 10 rano, na jezdni w kierunku Katowic. Za węzłem Gogolin bus na ukraińskich numerach rejestracyjnych najechał na samochód służby drogowej. - _ Policjanci, którzy pracują na miejscu, wyjaśniają okoliczności tego wypadku _ - powiedział podinspektor Jarosław Dryszcz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Przez kilka godzin ruch na trasie A4 odbywał się tylko w kierunku Wrocławia. Ok. godz. 16 Dryszcz poinformował, że przywrócono ruch dwustronny, ale puszczono go w obie strony jedną nitką autostrady - tą prowadzącą na Wrocław.

Rzecznik komendy wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej Adam Janiuk powiedział, że najprawdopodobniej bus z Ukrainy po gwałtownym manewrze przewrócił się na bok i sunąc po autostradzie uderzył dachem w stojący na A4 samochód obsługi autostrady. Janiuk poinformował, że strażacy musieli odciąć dach, by wyciągnąć ze środka większość poszkodowanych. Dodał, że na miejscu było pięć zastępów straży, cztery zespoły ratownictwa medycznego i dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W konsulacie Ukrainy w Krakowie potwierdzono, że do miejsca wypadku dotarł w czwartek Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie Witalij Maksymenko.

Po wypadku na A4 trzy osoby są w ciężkim stanie, a dwie koleje lekko poszkodowane. Ranni w wypadku trafili do szpitali w Opolu, Krapkowicach i Strzelcach Opolskich.

Dryszcz poinformował, że wśród ofiar są obywatele Ukrainy, w tym jedna z osób obywatelstwa ukraińskiego, mieszkająca na Słowacji. Dryszcz dodał, że policja uruchomiła infolinię dla bliskich ofiar i rannych. Informacje udzielane są pod nr +48 800 200 272 lub +48 77 42 22 003 (dla osób zza granicy).

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/131/m310403.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/siedem;osob;zginelo;w;zderzeniu;busow;zablokowana;a4,216,0,1556440.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wiele ofiar na A4. Droga jest zablokowana Na autostradzie trwa akcja ratownicza - jest wielu rannych. Są jednostki pogotowia, helikoptery ratownicze oraz straż pożarna.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/m255833.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/lubuskie;wypadek;busa;;1;ofiara;smiertelna;11;rannych,182,0,1555894.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Bus zderzysł się z TIR-em. Są ranni i zabici Ruch na trasie został wstrzymany w obu kierunkach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/82/m211794.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wypadek;drogowy;w;centrum;petersburga;26;osob;ranych,49,0,1555249.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kierowca wjechał na chodnik. Wielu rannych _ - Kierowca jest w poważnym stanie i przebywa w szpitalu. Oprócz niego hospitalizowanych jest jeszcze siedem osób - _ poinformował rzecznik policji w Petersburgu.
Tagi: autostrada a4, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz