Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wypadek lotniczy
31.05.2014 15:22

Wypadek lotniczy w Wielkopolsce. Zderzyły się dwa szybowce, piloci przeżyli

Piloci obu maszyn opuścili je ze spadochronami jeszcze przed upadkiem szybowców na ziemię.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Paul Haliday/www.flightbox.net/Wikipedia)

Dwa szybowce zderzyły się w powietrzu w sobotę po południu w okolicach Piły (Wielkopolskie). Piloci zdołali opuścić maszyny przed upadkiem, nic im się nie stało.

Jak poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej Sławomir Brandt, zderzenie miało miejsce kilka kilometrów na wschód od miasta, w okolicy Jeziora Bagiennego i Jeziora Jeleniowego.

_ - Piloci obu maszyn opuścili je ze spadochronami jeszcze przed upadkiem szybowców na ziemię. Ze względu na to, że zgłoszenie dotyczyło zderzenia w okolicy jezior, zadysponowano specjalistyczną grupę wodno-nurkową. Na szczęście obaj piloci szybko się odnaleźli _ - powiedział Brandt.

Rzecznik dodał, że piloci są pod opieką lekarską. Trwa poszukiwanie rozbitych szybowców.

Czytaj więcej w Money.pl
Wypadek awionetki w Bielsku-Białej. Są ofiary Awionetka z dwiema osobami na pokładzie spadła na prywatną posesję w Bielsku-Białej. W katastrofie zginęli pilot i pasażer.
Rozbił się samolot z czasów II wojny światowej Maszyna spadła do morskiej Zatoki Galveston. Pilot i pasażer ponieśli śmierć.
Samolot spadł na boisko w Pomorskiem Prywatny śmigłowiec Mi-2 rozbił się we wsi Czysta koło Smołdzina w powiecie słupskim (Pomorskie). Maszyna z nieznanych przyczyn spadła na teren boiska.
Tagi: wypadek lotniczy, szybowce, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz