Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wypadek lotniczy w Danii. 10 miesięcy aresztu dla pilota

0
Podziel się:

Obaj mężczyźni przeżyli, bo pole kukurydzy, na które spadł Learjet, złagodziło upadek.

Wypadek lotniczy w Danii. 10 miesięcy aresztu dla pilota
(pamhule/CC/Flickr)
bELveDph

Pilot bez uprawnień został w Danii skazany na 10 miesięcy aresztu za spowodowanie wypadku niedopuszczonego do ruchu samolotu, którego pasażerem był Polak - poinformowała duńska telewizja TV2 z Ronne na Bornholmie.

Pilot leciał Learjetem 15 września z miejscowości Strausberg w Brandenburgii na Bornholm. Agencja dpa pisze, że już nad duńską wyspą samolot spadł, ponieważ pilot nie przełączył zasilania z pustego zbiornika paliwa na pełny. Obaj mężczyźni przeżyli, bo pole kukurydzy, na które spadł Learjet, złagodziło upadek.

Według duńskich mediów pilot utrzymywał, że jest Niemcem meksykańskiego pochodzenia, ale ostatecznie został zidentyfikowany jako Irańczyk. Okazało się, że wielokrotnie latał Learjetem z pasażerami, chociaż od 2009 roku nie miał uprawnień do pilotażu.

bELveDpj

Duńska agencja prasowa Ritzau poinformowała, że niemiecki wymiar sprawiedliwości zamierza wystąpić o ekstradycję tego mężczyzny.

Czytaj więcej w Money.pl
Próbowali porwać samolot. Wyrok śmierci Trzech mężczyzn skazano na śmierć, a jednego na dożywocie za próbę porwania samolotu w zamieszkanym przez Ujgurów regionie autonomicznym Sinkiang.
Polak skazany za sprzedaż "suwenirów" Sprzedawał dopalacze pod postacią _ suwenirów _ w sieci swoich sklepów Amsterdam shop.
Gigantyczny wąż na skrzydle samolotu Trzymetrowy pyton uczepił się samolotu, który leciał do stolicy Papui Nowej Gwinei, Port Moresby.
bELveDpK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)