Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wypadek autobusu. 19 pasażerów zginęło wskutek wybuchu starej miny

0
Podziel się:

Eksplozja nastąpiła, gdy kierowca, jadący rzadko uczęszczaną drogą, około 70 km na północ od stolicy kraju, Bissau, próbował ominąć kałużę - poinformowali świadkowie.

Do wypadku doszło 70 km od stolicy kraju Bissau
Do wypadku doszło 70 km od stolicy kraju Bissau (Nammarci/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

Co najmniej 19 osób podróżujących przeładowanym busem na północy Gwinei-Bissau zginęło wskutek eksplozji starej miny - poinformowała lokalna policja. 10 osób zostało rannych, w tym kilka poważnie. Trzy osoby wyszły cało z wypadku, w tym kierowca.

Eksplozja nastąpiła, gdy kierowca, jadący rzadko uczęszczaną drogą, około 70 km na północ od stolicy kraju, Bissau, próbował ominąć kałużę - poinformowali świadkowie.

Wybuch był tak silny, że większość pasażerów wyrzuciło na zewnątrz pojazdu. Niektóre ciała były całkowicie porozrywane - wskazuje AFP.

Rannych odwieziono do szpitala.

Według krajowego centrum działań przeciwko minom (CAAMI) jeszcze około 4 tysiące min przeciwpiechotnych i przeciwpancernych pozostało na terenie Gwinei-Bissau po wojnie o niepodległość z lat 1961-1974.

Czytaj więcej w Money.pl
Autobus wjechał w przechodniów. Są ranni Do zdarzenia doszło przy Dworcu Centralnym. Dwie osoby zostały przygniecione, na miejscu trwa akcja służb ratowniczych.
Zabił 6 osób. Grozi mu 15 lat więzienia. Dużo? Przed szczecińskim sądem ma ruszyć proces Mateusza S., który w Nowy Rok w Kamieniu Pomorskim pod wpływem alkoholu i narkotyków wjechał w ludzi.
Dziś powroty z wakacji. Policja apeluje Od początku wakacji, w wypadkach, zginęło już ponad 450 osób.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)