Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
korupcja w zus
15.10.2012 12:06

Wyłudzili zasiłki chorobowe i rehabilitacyjne

Pięć osób podejrzanych o wyłudzenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ponad 8 mln zł zatrzymali funkcjonariusze ABW ze Szczecina.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Witold Rozbicki/Reporter)

Pięć osób podejrzanych o wyłudzenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ponad 8 mln zł zatrzymali funkcjonariusze ABW ze Szczecina - podał rzecznik Agencji Maciej Karczyński.

Karczyński poinformował dzisiaj, że od lipca 2011 r. funkcjonariusze delegatury ABW w Szczecinie, we współpracy z tamtejszą prokuraturą okręgową, prowadzą śledztwo w sprawie wyłudzenia nienależnych świadczeń z ZUS. Postępowanie wszczęto na podstawie zebranych przez Agencję _ własnych materiałów _.

Uzyskane informacje pozwoliły na ustalenie osób mogących mieć bezpośredni związek z wyłudzeniami na szkodę ZUS. Zebrano również materiał dowodowy, który pozwolił na zatrzymanie pięć osób oraz przeszukanie kilkunastu miejsc, w których przebywali - dodał Karczyński. Zabezpieczono _ pokaźną liczbę _ dokumentów kadrowych i finansowych, które będą teraz analizowane.

Zatrzymani podejrzani są o wyłudzenie od lutego 2008 r. do listopada 2011 r. ponad 8 mln zł, wypłaconych im na zasiłki chorobowe i rehabilitacyjne oraz próbę oszustwa na ponad 400 tys. zł. Wobec trzech zatrzymanych, w tym organizatora przestępstwa, sąd zastosował areszt tymczasowy na 3 miesiące. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Według ABW sprawa ma _ charakter rozwojowy _.

Czytaj więcej w Money.pl
Kłócą się o ozusowienie umów śmieciowych Pomysł podoba się związkowcom, krytykują go natomiast przedstawiciele pracodawców.
ZUS od umów o dzieło? Pawlak: Bardzo ryzykowne Według mediów Donald Tusk ma ogłosić w drugim expose, że składki ZUS będą płacone od wszystkich umów
Kolejna afera. Kilkunastu lekarzy skazano na... Na kary więzienia w zawieszeniu oraz grzywny skazał dziś lubelski sąd 13 lekarzy rożnych specjalności, którzy za łapówki wystawiali fikcyjne zaświadczenia na temat stanu zdrowia różnych osób.
Tagi: korupcja w zus, abw, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz