Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
fundusze unijne
04.07.2013 07:05

Wyłudzenie 2,3 mln zł z funduszy UE. Cztery osoby podejrzane

Takie zarzuty postawiła wielkopolska policja czterem osobom. Podejrzanym grozi 10 lat więzienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lucian Coman/Dreamstime.com)

Podejrzanym grozi 10 lat więzienia. * *Jak poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, wśród podejrzanych są przedstawiciele zarządu jednej z firm z Poznania.

Dotacja miała pozwolić poznańskiej firmie oraz firmom z nią współpracującym zakupienie i wdrożenie systemu komputerowego. Do przestępstwa miało dojść w latach 2008 - 2009.

_ - Dla przeprowadzenia całego programu konieczne było również specjalistyczne szkolenie personelu wszystkich firm.˙Przedstawiciele zarządu poznańskiej firmy złożyli wnioski o dofinansowanie, w˙ których to wymienili ponad 40 firm jako podmioty współpracujące. Faktycznie współpraca ta nie miała miejsca _ - podał Borowiak.

Jak wyjaśnił, od liczby podmiotów współpracujących zależała wysokość otrzymanego dofinansowania. Pieniądze miały być wyłudzone na szkodę Europejskiego Funduszy Rozwoju Regionalnego oraz Skarbu Państwa.

Borowiak powiedział, że podejrzani mieli też wnioskować o kolejne 2 mln zł dotacji.

Czytaj więcej w Money.pl
Kilkadziesiąt miliardów euro do wzięcia Dopiero 100,5 mld zł rozdysponowano do tej pory w ramach unijnego programu Infrastruktura i Środowisko.
Polska największym beneficjentem UE? Jeśli Parlament Europejski zatwierdzi przyjęty w lutym przez przywódców państw budżet UE na lata 2014-2020, Polsce przypadnie 9 mld 724 mln euro na rozwój obszarów wiejskich.
Kto sprawdza na co idą unijne wydatki? Państwa i regiony mają decydujący wpływ na to, jak wykorzystane zostaną unijne pieniądze i ponoszą odpowiedzialność za właściwe zarządzanie tymi środkami.
Tagi: fundusze unijne, fundusze, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz