Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wyłudzenia w Polsce. Mieszkaniec Piły wyłudził od firm ponad 1,2 mln zł

0
Podziel się:

Licytacje były ogłaszane na dostawę rzeczy o dużej wartości np. pięciu busów dla osób niepełnosprawnych.

Wyłudzenia w Polsce. Mieszkaniec Piły wyłudził od firm ponad 1,2 mln zł
(jinga80 - Fotolia.com)

Jak poinformowała prokurator rejonowy w Pile Maria Wierzejewska-Raczyńska, Sławomir R. założył na terenie Piły stowarzyszenie. Pod jego egidą ogłaszał aukcje elektroniczne na wykonanie dostaw lub usług. Teraz grozi mu 12 lat więzienia.

_ - Po ich zakończeniu wszystkich uczestników zawiadamiał, że wygrali aukcję, mogą być dostawcami np. 300 tabletów. Następnie domagał się od firm 10 proc. kwoty wartości zamówienia tytułem zabezpieczenia przyszłego kontraktu. Firmy te pieniądze wpłacały _ - powiedziała prokurator.

Prokurator uznał, że mężczyzna z wyłudzania pieniędzy uczynił sobie stałe źródło dochodu. Aukcje były ogłaszane na dostawę rzeczy o dużej wartości np. pięciu busów dla osób niepełnosprawnych. Działalność Sławomira R. miała trwać rok.

_ - Najbardziej poszkodowana została firma z Pucka, której oskarżony zlecił zorganizowanie akcji promocyjnych i rozrywkowych imprez dla dzieci. Właściciel firmy najpierw przekazał 60 tys. tytułem zabezpieczenia kontraktu a następnie wykonał zlecenie o wartości kilkuset tysięcy złotych _ - podała Wierzejewska-Raczyńska. Oskarżony to recydywista. W przeszłości był wielokrotnie karany za oszustwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Groźny terrorysta odpowie za kradzież bułek Funkcjonariusze zatrzymali groźnego przestępcę - Sylwestra A.. Mężczyzna w latach 90. terroryzował Kraków podkładając ładunki wybuchowe w centrum miasta.
Adwokat okradał swoich klientów Adwokat podawał w sądzie, zamiast konta reprezentowanej strony, swój numer konta bankowego, i pieniądze, należne klientom, nigdy do nich nie trafiały.
Internet w Polsce. Najgorzej mają policjanci W całej policji jest 24 959 stanowisk roboczych z dostępem do internetu na 110 505 osób zatrudnionych. Oznacza to, że wskaźnik dostępu do internetu w stosunku do liczby osób zatrudnionych wynosi 23 proc.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)