Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wyłudzenia pieniędzy w Polsce. Zatrzymany oszukał blisko 500 osób

0
Podziel się

Oszust ogłaszał się w prasie i internecie oferując pożyczki i wyjazdy do pracy za granicę.

Wyłudzenia pieniędzy w Polsce. Zatrzymany oszukał blisko 500 osób
(Reporter)
bErHsYol

24-letni mieszkaniec Mławy (Mazowieckie) oferował pożyczki lub wyjazdy do pracy, uzależniając ich realizację od wpłat na jego konto. Od 2010 r. mógł wyłudzić łącznie ok. 300 tys. zł.

Jak poinformował Tomasz Bobrek z bytomskiej policji, podejrzany działał od września 2010 r., a jedno z pierwszych zgłoszeń w jego sprawie złożono właśnie w Bytomiu. Oszust ogłaszał się w prasie i internecie oferując pożyczki i wyjazdy do pracy za granicę. Zainteresowani musieli najpierw wpłacić mu na konto od 50 zł do 3 tys. zł rzekomych kosztów manipulacyjnych. Oszust nie realizował potem obietnic.

Kwoty wpłat zależały od wysokości pożyczki lub atrakcyjności oferty pracy. Mężczyzna nie miał siedziby czy biura, zainteresowani dzwonili do niego z praktycznie całej Polski na podawany w ogłoszeniach numer telefonu. Oszust telefonicznie podawał numer konta. Większość wpłat odbywała się za pośrednictwem poczty. To m.in. tą drogą policjanci docierają do kolejnych poszkodowanych. Dotąd udokumentowali 480 przypadków wyłudzeń pieniędzy.

bErHsYon

24-latek działał przez ponad trzy lata. Został zatrzymany i przesłuchany w ubiegłym tygodniu. W sobotę sąd aresztował go na trzy miesiące. Liczba poszkodowanych jest najpewniej większa niż dotychczasowych zarzutów - według szacunków o kolejne 200-300 osób. Prowadzący śledztwo bytomscy policjanci nadal docierają do oszukanych. 24-latkowi w procesie może grozić do 8 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Krajowa droga zablokowana. Znaleźli zwłoki Objazdy mogą obowiązywać do północy, gdyż śledczy muszą wykonać wiele czynności.
Grozi im 5 mln grzywny! Za co? ABW zatrzymało 4 osoby podejrzanych o przyjmowanie pieniędzy w różnych walutach i transferowanie ich na rachunki w Chinach.
Celnik aresztowany. Brał łapówki za... CBA zatrzymało a sąd aresztował w Lublinie 42-letniego Piotra K., celnika podejrzanego o przyjęcie łapówek.
bErHsYoO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)