Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyłudzenia na zbiórkach pieniędzy. Policja przestrzega przed oszustami

0
Podziel się:

- Nie zapominajmy sprawdzić, czy osoba, która zbiera pieniądze, ma identyfikator ze zdjęciem - przestrzega policją.

Wyłudzenia na zbiórkach pieniędzy. Policja przestrzega przed oszustami
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

W okresie przedświątecznym bywamy bardziej hojni i współczujący. Organizacje i stowarzyszenia charytatywne prowadzą teraz liczne zbiórki środków materialnych i datków. Policja przestrzega przed oszustami, którzy mogą wykorzystać nasz gest dobroci.

Aspirant Irena Kornicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie ostrzega, abyśmy byli ostrożni zanim wrzucimy pieniądze do puszki.

- _ Nie zapominajmy sprawdzić, czy osoba, która zbiera pieniądze, ma identyfikator ze zdjęciem _ - powiedziała Kornicz.

Policja przestrzega również przed atrakcyjnymi świątecznymi cenami produktów, które są oferowane na portalach internetowych, przysklepowych parkingach lub bezpośrednio na ulicy. Często zdarza się, że produkt po uiszczeniu wpłaty nie dociera do nabywcy a ten pochodzący od bezpośredniego sprzedawcy może pochodzić z kradzieży. Zbyt atrakcyjna cena powinna wzbudzić naszą czujność.

Czytaj więcej w Money.pl
Oszukali państwo na 7 mln zł Przestępcy zajmowali się praniem brudnych pieniędzy i oszustwami podatkowymi dotyczącymi sprzedaży złota i srebra. Dziś zatrzymała ich ABW.
Oszuści wyłudzają pieniądze od internautów Podszywający się pod UKE wysyłają pisma imitujące urzędowe wezwanie do zapłacenia grzywny w wysokości 500 złotych i grożą wszczęciem egzekucji komorniczej.
Wpadł oszust poszukiwany 11 listami gończymi Rajmund K., ma na swoim koncie oszustwa podatkowe, wyłudzenia VAT i fałszerstwa na wielomilionowe kwoty.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)