Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wyłudzenia kredytów w Polsce. Zarzut oszustwa dla pracownicy banku

0
Podziel się:

44-letnia pracownica łódzkiego oddziału jednego z banków przez dwa lata podrabiała umowy kredytowe, wykorzystując dane klientów banku. W sumie wyłudziła co najmniej 70 tysięcy złotych.

Wyłudzenia kredytów w Polsce. Zarzut oszustwa dla pracownicy banku
(Bedo/Dreamstime)

Grozi jej do ośmiu lat więzienia.

44-letnia kobieta usłyszała zarzuty oszustwa i podrabianie umów kredytowych - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania.

Kobieta jest wieloletnim pracownikiem banku. Jak ustalono, w okresie od 2011 do sierpnia 2013, wykorzystując dane osobowe klientów, zgromadzone w systemie informatycznym, podrobiła szereg umów dotyczących pożyczek i kredytów.

Według prokuratury wyłudzone w ten sposób pieniądze - co najmniej 70 tys. zł - przeznaczała na własne potrzeby, głównie spłatę zaciągniętych przez siebie zobowiązań. Kobieta podrobiła przy tym podpisy co najmniej siedmiu klientów banku.

Sprawa wyszła na jaw, gdy do banku zgłosiła się jedna z klientek, która poinformowała, że na jej koncie jest kredyt, którego nie zaciągała. Bank złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Podczas przesłuchania 44-latka przyznała się do zarzutów i opisała przestępczy proceder. Prokurator zastosował wobec niej dozór policji i zakaz opuszczania kraju. Kobiecie grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Łódź-Śródmieście.

Czytaj więcej w Money.pl
Polacy chętniej biorą kredyty i zamykają lokaty Depozyty gospodarstw domowych zmniejszyły się w lipcu o 1,15 mld zł. Jeszcze więcej pieniędzy wycofali z banków przedsiębiorcy.
Trzeba umieć wsłuchać się w klienta banku Philippe Marie, wiceprezes Credit Agricole Bank Polska wie, jak przekonać ludzi, by zaufali bankom.
Zajmą się chwilówkami. "To naganne praktyki" Współpracująca z brytyjskim rządem Komisja ds. Konkurencji przejmie od Biura ds. Uczciwego Handlu dochodzenie dotyczące ich udzielania.
kredyty
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)