Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wyłudzenia kredytów w Polsce. Wiceprezes SKOK Wołomin aresztowana

0
Podziel się:

Joanna P. usłyszała zarzut działania na szkodę swojej firmy i wyrządzenia jej szkody wielkich rozmiarów.

Wyłudzenia kredytów w Polsce. Wiceprezes SKOK Wołomin aresztowana
(hr.icio/CC/Flickr)

Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim aresztował wiceprezes SKOK Wołomin Joannę P. i mężczyznę związanego z tą instytucją. To kolejne osoby objęte zarzutami w śledztwie gorzowskiej prokuratury okręgowej dotyczącym wyłudzenia wielomilionowych kredytów z tej SKOK.

_ - Joanna P. usłyszała zarzut działania na szkodę swojej firmy i wyrządzenia jej szkody wielkich rozmiarów, natomiast druga z osób ma zarzut udziału w wyłudzaniu kredytów i pomocy przy tym przestępstwie. Ponadto obojgu zarzucono udział w zorganizowanej grupie przestępczej _ - powiedział zastępca Prokuratora Okręgowego w Gorzowie Wlkp. Roman Witkowski.

Zgodnie z przestawionymi zarzutami obojgu podejrzanym grozi nawet do 10 lat więzienia. Na wniosek prokuratury przed weekendem gorzowski sąd aresztował Joannę P. i drugiego z podejrzanych na trzy miesiące. Śledztwo zostało wszczęte w maju 2013 roku po tym, jak podczas innych postępowań nie związanych bezpośrednio ze SKOK Wołomin, uzyskano informację o tym procederze. Łącznie zarzuty w tej sprawie przedstawiono dotychczas kilkunastu osobom.

Witkowski dodał, że kredyty były wypłacane przez SKOK Wołomin na podstawie nierzetelnej dokumentacji. Postępowanie w tej sprawie realizuje Centralne Biuro Śledcze pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp.

Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa w Wołominie to jedna z największych spółdzielczych kas w Polsce. W Lubuskiem ma swoje placówki w Gorzowie Wlkp., Nowej Soli i Zielonej Górze.

Czytaj więcej w Money.pl
Wyłudzili z banku ponad milion złotych? 10 lat więzienia grozi czterem mężczyznom, którzy mieli fałszować umowy kredytowe.
Wyłudzali pieniądze udając policjantów, wpadli na prawdziwych funkcjonariuszy Mężczyźni w wieku 25 i 36 lat zostali ujęci na poznańskim dworcu kolejowym, gdy próbowali wyjechać z miasta.
Tak Kanadyjczycy wyłudzają kredyty i odszkodowania W Kanadzie podstawą do identyfikacji danej osoby jest prawo jazdy i nic dziwnego, że zainteresowało to przestępców.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)