Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyłudzenia VAT. Ta grupa przejęła 12 mln zł

0
Podziel się:

Sprawa jest rozwojowa i nie można wykluczyć, że kwota wyłudzonych podatków wzrośnie.

Wyłudzenia VAT. Ta grupa przejęła 12 mln zł
(jinga80 - Fotolia.com)
bEToHyHp

Czterech członków zorganizowanej grupy przestępczej, w tym jej szefa, zatrzymało rzeszowskie ABW. Grupa zajmowała się wystawianiem fikcyjnych faktur.

Jak poinformowała rzeczniczka przemyskiej prokuratury Marta Pętkowska zarzut założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą przemyska prokuratura rejonowa postawiła 46-letniemu Jackowi R. z Wielkopolski. Pozostali trzej mężczyźni, wspólnicy Jacka R., także z woj. wielkopolskiego, są podejrzani o udział w tej grupie przestępczej.

Rzeczniczka wyjaśniła, że podejrzani działali na terenie woj. podkarpackiego, wielkopolskiego i mazowieckiego. Prowadząc legalną działalność założyli też fikcyjną firmę w Przemyślu i wystawiali na nią fikcyjne faktury na zakup różnych towarów. W rzeczywistości jednak do transakcji wykazanych na fakturach nie dochodziło, ale na podstawie tych faktur członkowie grupy wyłudzali z urzędów skarbowych zwrot podatku VAT.

bEToHyHr

Z dotychczasowych wyliczeń wynika, że grupa od 2011 do 2013 roku wyłudziła łącznie 12 mln zł nienależnego podatku.

Pętkowska dodała, że wszyscy podejrzani złożyli wyjaśnienia w prokuraturze; dwóch z nich przyznało się do zarzucanych im czynów. Wszystkim grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura zastosowała wobec nich poręczenia majątkowe w wysokości od 7,5 tys. do 100 tys. zł, dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Zajęła też majątek podejrzanych na wartość 140 tys. zł. Sprawa jest rozwojowa i nie można wykluczyć, że kwota wyłudzonych podatków wzrośnie.

Czytaj więcej w Money.pl
Areszty za wyłudzanie VAT-u od paliw Według śledczych Skarb Państwa stracił na tym procederze ponad 100 mln złotych.
CBŚ rozbiło grupę wyłudzającą zwrot podatku Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli mienie o wartości ponad miliona złotych.
Wyłudzili miliony na podrabianym paliwie Grupa przestępcza wyłudziła na podatku ponad 72 miliony złotych.
bEToHyHS
vat
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)