Notowania

oszustwo
16.01.2013 12:59

Wyłudzanie pieniędzy "na wnuczka" wciąż działa

Policjanci apelują do osób starszych o ostrożność, a do ich rodzin, aby rozmawiały z nimi i ostrzegały, że takie sytuacje mogą się zdarzyć i jak wówczas postępować.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rafalolechowski/Dreamstime)

Po kilkanaście tysięcy złotych straciły w ostatnich dniach dwie starsze osoby z Krakowa okradzione metodą _ na wnuczka _. Policja ostrzega, że oszuści mają nowy sposób wyłudzania pieniędzy - tym razem mówią oni, że ktoś z rodziny został porwany i trzeba wpłacić okup.

Jak powiedział dziś rzecznik małopolskiej policji Dariusz Nowak, _ sprawcy telefonują do starszych osób i mówią, że okup trzeba wpłacić jak najszybciej. Pieniądze mają być pozostawione w pobliżu domu. Mężczyzna okradziony w ten sposób w ostatnich dniach zostawił kilkanaście tysięcy złotych pod ławką _.

Policjanci apelują do osób starszych o ostrożność, a do ich rodzin, aby rozmawiały z nimi i ostrzegały, że takie sytuacje mogą się zdarzyć i jak wówczas postępować.

Metoda _ na wnuczka _ jest od lat jedną z najpopularniejszych form oszustwa. Przestępcy podają się za bliskiego krewnego - wnuczka, wnuczkę - prosząc o szybką, często wysoką, pożyczkę. Po pieniądze nie idą sami, tylko wysyłają po nie przyjaciela.

Czytaj więcej w Money.pl
Księgowa ukradła 5 milionów złotych Według prokuratury oskarżeni od czerwca 2007 roku do kwietnia 2011 roku przywłaszczyli powierzone pieczy Iwony C. ponad 5 milionów 664 tys. zł na szkodę ZIKiT w Krakowie.
Policjanci go porwali i ukradli diamenty Nadal nie udało się ustalić miejsca, w którym złodzieje ukryli 20 skradzionych Afrykańczykowi diamentów.
Listonosz sfingował napad na samego siebie Razem z doręczycielem wpadł jego wspólnik. Obu grozi do pięciu lat więzienia.
Tagi: oszustwo, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz