Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wykluczenie Rosji z grona G8 nie podoba się Silvio Berlusconiemu

0
Podziel się:

Wykluczenie Rosji z grona G8 nie podoba się Silvio Berlusconiemu

Wykluczenie Rosji z grona G8 nie podoba się Silvio Berlusconiemu
(Alessio85/CC/flickr)

Były premier Włoch skrytykował niezaproszenie Władimira Putina na niedawny szczyt w Hadze, ponieważ - jego zdaniem - zaprzepaszcza się w ten sposób wcześniejsze wysiłki władz w Rzymie, by zbliżyć Kreml do zachodnich demokracji.

Od początku ukraińskiego kryzysu osoby z najbliższego grona byłego szefa włoskiego rządu nakłaniały go, by jako przyjaciel Putina zabrał głos albo nawet podjął się roli mediatora.

Mimo zapewnień, że zagwarantuje mu to przejście do historii, Silvio Berlusconi milczał na ten temat. Zabrał głos dopiero dzisiaj, by powiedzieć, że wykluczenie Rosji ze szczytu w Hadze uważa za decyzję nierozważną, która może mieć niepożądany skutek.

Były premier dodał, że w ten sposób niweczy się sukcesy jego rządów na polu zbliżenia z Rosją. Nie wspomniał natomiast ani słowem o Władimirze Putinie, którego w przeszłości publicznie bronił przed zarzutami prowadzenia polityki odbiegającej od zasad demokracji.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/255/m301311.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wlaczenie;krymu;do;rosji;oredzie;putina;potwierdza;jego;aspiracje;imperialne,255,0,1498623.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Eksperci o orędziu Putina. "To był triumf" Eksperci wątpią w zapewnienia rosyjskiego prezydenta, że po wchłonięciu Krymu będzie respektował dalszą terytorialną integralność Ukrainy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/107/m301419.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/konflikt;na;ukrainie;granica;krymu;to;juz;granica;rosji,237,0,1498605.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Granica Krymu to już granica Rosji Dokument przewiduje, że Ukraińcy mieszkający na Krymie staną się obywatelami Rosji, jeśli w ciągu miesiąca nie wyrażą woli zachowania obywatelstwa Ukrainy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/m301417.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ministerstwo;obrony;ukrainy;zezwala;zolnierzom;na;krymie;na;uzycie;broni,194,0,1498562.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) MON Ukrainy zezwala na użycie broni Broń ma być używana _ w obronie zdrowia i życia ukraińskich wojskowych _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/67/m213059.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/konflit;na;ukrainie;usa;zapowiadaja;ostrzejsze;sankcje,201,0,1498569.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) USA zapowiadają ostrzejsze sankcje _ - Potępiamy rosyjski krok, by dokonać formalnej aneksji Krymu. To zagrożenie dla pokoju i bezpieczeństwa, nie uznamy tej próby przyłączenia Krymu - _ powiedział rzecznik Białego Domu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)