Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wykluczenie Nitrasa z PO. Koledzy z partii podpisali wniosek

0
Podziel się:

- Nie jestem tym zaskoczony - komentuje całą sprawę Nitras.

Wykluczenie Nitrasa z PO. Koledzy z partii podpisali wniosek
(nitras.pl)
bEEMBnFh

Podpisany przez dziewięciu członków jednego z kół PO w Szczecinie wniosek o wykluczenie z partii Sławomira Nitrasa (na zdjęciu) trafił do koleżeńskiego sądu regionalnego w tym mieście - poinformował inicjator wniosku Paweł Kryzan. - _ Nie jestem tym zaskoczony _ - skomentował Nitras.

_ - Smuci mnie jedynie język tego dokumentu, świadczy bowiem o poziomie standardów wprowadzanych w zachodniopomorskiej PO przez jej przewodniczącego _ - powiedział Nitras.

Nitras zrezygnował tydzień temu z kierowania szczecińską PO; zapowiedział, że nie będzie ubiegać się o szefowanie lokalnymi strukturami na najbliższym zjeździe. Wcześniej zarzucił swoim przeciwnikom, w tym szefowi struktur regionalnych partii posłowi Stanisławowi Gawłowskiemu, m.in. _ pompowanie _ kół partyjnych w Szczecinie. Nitras był szefem szczecińskiej PO od 2004 roku.

bEEMBnFj

Jak tłumaczył Kryzan, złożył wniosek o wykluczenie Nitrasa z PO, bo _ szczególnie rozzłościł _ go zarzut Nitrasa o _ pompowanie _ kół partyjnych i upowszechnianie tego określenia. _ Chciałem w ten sposób zaprzeczyć, że taki proceder się w Szczecinie odbywa _ - zaznaczył.

W przesłanym Polskiej Agencji Prasowej wniosku napisano m.in, że _ postępowanie Sławomira Nitrasa, który dopuścił się czynów nieetycznych, hańbiących dobre imię było działaniem na szkodę Platformy. Pan Nitras poprzez swoje działania niszczył wizerunek PO jako partii rozsądnych ludzi, którzy poprzez swoją działalność budują siłę Polski i swoich małych ojczyzn _.

Podpisani pod dokumentem piszą też, że struktura powiatowa PO w Szczecinie była prowadzona w sposób _ przypominający kastę _.

_ - Wniosek niczego nie zmienia, co miałem zrobić, już zrobiłem _ - powiedział Nitras pytany, czy zamierza podjąć jakieś kroki, np. zrezygnować z członkostwa w PO. Rezygnując z szefowania szczecińskim strukturom eurodeputowany podkreślał, że nie obraża się na partię i chce być nadal jej lojalnym członkiem. Jednocześnie przyznawał też, że liczy się z tym, że może to być koniec jego kariery politycznej.

bEEMBnFp

Gawłowski mówił wtedy z kolei, że nie zamierza składać wniosku o wyrzucenie Nitrasa z partii, ani też nikogo do tego nie będzie namawiać. _ - Sławomir Nitras jest już jedną nogą poza PO. Skutecznie realizuje swój plan. Zachowuje się tak jak Jarosław Gowin atakuje, obrzuca błotem. Ich wypowiedzi są tożsame - powiedział wówczas szef zachodniopomorskiej PO. Z posłem Gawłowskim nie udało się dziś skontaktować. _

_ Wybory nowego przewodniczącego szczecińskiej PO mają być przeprowadzone za pięć dni, w najbliższą niedzielę. Czytaj więcej w Money.pl [ ( http://static1.money.pl/i/h/148/m255892.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/partia;gowina;gdyby;powstala;mialaby;7;procent;poparcia,59,0,1386043.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Gowin jest popularniejszy, niż się wydaje Według najnowszego sondażu CBOS hipotetyczna partia byłego posła PO weszłaby do Sejmu. [ ( http://static1.money.pl/i/h/194/m80066.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dobrze;ze;godson;odszedl;tak;mowi;gras,142,0,1371022.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Dobrze, że Godson odszedł? Tak mówi Graś Rzecznik rządu Paweł Graś uważa, że po odejściu z PO Johna Godsona sytuacja wewnętrzna w partii jest zdrowsza. [ ( http://static1.money.pl/i/h/230/m202214.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/grupinski;gowin;i;zalek;powinni;byc;ukarani,83,0,1370963.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Grupiński: Gowin i Żalek powinni być ukarani - _ Posłowie powinni wspierać swój rząd w projektach, kierowanych do Sejmu _ - podkreśla szef klubu. _

bEEMBnFK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)