Notowania

michelle obama
14.03.2013 06:18

Wyciek danych w USA? O Pierwszej Damie

Numery kart kredytowych, historia kredytowa, adresy oraz numery telefonów, należące m.in. do Michelle Obama zostały opublikowane na pewnej stronie internetowej. Sprawą zajmuje się FBI.

Podziel się
Dodaj komentarz
(UPI/Kevin Dietsch/eyevine/EastNews)

Dane należące prawdopodobnie m.in. do Pierwszej Damy USA Michelle Obamy i wiceprezydenta Joe Bidena zostały opublikowane przez nieznanych sprawców na pewnej stronie internetowej. W wyjaśnienie sprawy zaangażowano m.in. FBI.

Opublikowane dane to m.in. numery kart kredytowych, historia kredytowa, adresy oraz numery telefonów. Na stronie umieszczono również niekorzystne zdjęcia znanych osób czy szydercze wiadomości pod ich adresem. Nie potwierdzono, czy opublikowane informacje są prawdziwe.

Wśród osób, które stały się celem tego ataku, są także szef FBI Robert Mueller, prokurator generalny Eric Holder, była republikańska kandydatka na wiceprezydenta Sarah Palin czy były gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger, a także raper Jay-Z czy piosenkarka Britney Spears.

W dochodzenie w tej sprawie włączyło się FBI oraz Secret Service, służba zajmująca się ochroną amerykańskich prezydentów i ich rodzin.

Adres strony ma końcówkę .su, przyznaną na początku lat 90. Związkowi Radzieckiemu. Obecnie portal rzekomo zawiera informacje na temat 18 osób. Nie wyjaśnia ona, na jakiej zasadzie dobierane są kolejne osoby ani w jaki sposób jej autor lub autorzy zdobywają o nich informacje. Profil na Twitterze, do którego odsyła link na stronie, zawiera m.in. krytyczny wobec policji komunikat po rosyjsku.

Czytaj więcej w Money.pl
Znakomite dane z USA. Olbrzymie zaskoczenie Podano najnowsze dane o bezrobociu i nowych miejscach pracy.
Radioaktywny wyciek w USA! Grozi skażenie? Rząd wydaje rocznie 2 mld dolarów na utrzymanie kompleksu nuklearnego Hanford.
Spektatkularne odbicie dziecka z rąk porywacza Mężczyzna uprowadził chłopca z autobusu szkolnego, którego kierowcę zastrzelił. Zbudowany przez niego podziemny bunkier otoczyła policja i agenci FBI.
Tagi: michelle obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz