Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory we Francji. Straszą śmiercią faworyta

0
Podziel się:

Autorzy gróźb sprzeciwiają się między innymi dawaniu prawa głosu cudzoziemcom.

Wybory we Francji. Straszą śmiercią faworyta
(ell brown/CC/Flickr)

Lider wyścigu o fotel prezydencji we Francji socjalista Francois Hallande otrzymał anonimowy list, na którym ktoś narysował trumnę.

Potwierdziły tym samym doniesienia dziennika _ Le Parisien _. Śledztwo, wszczęte w piątek, powierzono sekcji antyterrorystycznej w wydziale kryminalnym paryskiej policji.

Według strony internetowej popularnej gazety przesyłka została nadana w czwartek w Perpignan, w południowej Francji. W piątek przejęły ją służby odpowiedzialne za ochronę ważnych osobistości (SPHP).

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/52/m85044.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sarkozy;ma;najnizsze;poparcie;w;historii,87,0,824919.html) *Sarkozy ma najniższe poparcie w historii * Popularność prezydenta Francji na rok przed wyborami jest tak znikoma, że wypada on w sondażach gorzej, niż którykolwiek z prezydentów Republiki na tym samym etapie pierwszej kadencji. W wiadomości adresowanej do Hollande'a znajdował się rysunek przedstawiający trumnę. Na kopercie znajdował się ponadto napis: _ Do tej pory wszystko idzie dobrze _, a do przesyłki autorzy dołączyli zdjęcie generała Charles'a de Gaulle'a. Przyznali się także do związków z Służbą Akcji Cywilnej (SAC), formacją paramilitarną powołaną w 1960 roku przez Jacques'a Foccarta, doradcę de Gaulle'a ds. polityki afrykańskiej. Formacja ta została rozwiązana na początku lat 80. za rządów Francois Mitterranda - pisze _ Le Parisien _.

Autorzy listu oświadczyli, że sprzeciwiają się _ prawu głosu dla cudzoziemców spoza CEE _ (francuski skrót Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej, poprzedniczki UE), _ małżeństwom osób homoseksualnych _ oraz obecności Francois Hollande'a _ na estradzie 14 lipca _, w dniu święta narodowego Francji.

Współpracownicy Hollande'a powiedzieli agencji AFP, że nie wiedzieli o pogróżkach. Z kolei sam kandydat, zapytany o tę sprawę, odpowiedział: _ Jak widzicie, wyszedłem z tego cało _.

Wybory prezydenckie we Francji odbędą się 22 kwietnia, a druga tura - 6 maja. Sondaże wskazują, że Hollande jest faworytem i pokona obecnego prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego.

Czytaj w Money.pl
Walka na noże. Mocne oskarżenia Sarkozego Niekonsekwencja, kłamstwo i dwulicowość - takie słowa padły podczas pierwszego mityngu przedwyborczego.
Francja nie chce imigrantów. "Nie ma pracy" Prezydent Nicolas Sarkozy przypomniał też o konieczności przywrócenia kontroli granicznych.
Sarkozy oburzył opozycję. Chciał referendum Pomysł o referendum dotyczącym gruntownej reformy systemu zasiłków dla bezrobotnych, jest skandaliczny i populistyczny, grzmiała opozycja.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)