Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory we francji
23.03.2014 21:59

Wybory we Francji. Holland nie ma powodów do zadowolenia

Rządzący socjaliści prezydenta Francois Hollande'a są bliscy utraty władzy w takich miastach jak Reims, Saint Etienne, Amiens i Pau.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W pierwszej turze wyborów komunalnych przeprowadzonych we Francji prawica - według exit polls - wyprzedza lewicę. Jest to pierwszy test wyborczy od objęcia prezydentury we Francji przez socjalistę Francois Hollande'a.

Według wstępnych sondaży skrajnie prawicowy Front Narodowy zajął pierwsze miejsce w wielu miastach kraju, m.in. w Henin-Beaumont na północy, na południu zaś w Awinionie, Perpignan i Beziers.

Rządzący socjaliści prezydenta Francois Hollande'a są bliscy utraty władzy w takich miastach jak Reims, Saint Etienne, Amiens i Pau.

Zgodnie z oczekiwaniami, zanotowano spadek frekwencji wyborczej. Może ona wynieść 60 proc., podczas gdy w wyborach w 2008 roku frekwencja wyniosła 66,5 proc.

_ - Front Narodowy stał się największą niezależną siłą polityczną, zarówno na poziomie całego kraju, jak na poziomie lokalnym _ - oświadczyła w telewizji TF1 przywódczyni Frontu Narodowego Marine Le Pen.

Druga tura wyborów odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Czytaj więcej w Money.pl
To wielki sprawdzian dla Hollande'a Wybory lokalne mają być egzaminem dla prezydenta Francji, który bije rekordy niepopularności.
Francja i Dania gotowe wysłać myśliwce Francuski minister obrony Jean-Yves Le Drian potwierdził w czasie wizyty w stolicy Estonii, Tallinie, że Francja jest gotowa wysłać nad kraje bałtyckie cztery samoloty bojowe typu Mirage 2000 i Rafale.
Kto do Parlamentu Europejskiego? Sondaż Opozycyjna grecka Koalicja Radykalnej Lewicy (Syriza) na dwa miesiące przed wyborami do Parlamentu Europejskiego ugruntowuje przewagę nad konserwatystami.
Tagi: wybory we francji, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz