Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wybory w Rosji. Mieszkańcy nie zawsze głosują uczciwie

0
Podziel się

Sztab Nawalnego twierdzi, że przedstawiciele komisji wyborczych przymykają oko na różnego rodzaju nieprawidłowości.

Wybory w Rosji. Mieszkańcy nie zawsze głosują uczciwie
(sermarr erGuiri/CC BY 2.0/Flickr)
bEqnKzsl

Rosyjska opozycja alarmuje o fałszerstwach wyborczych podczas wyborów lokalnych. Od północy w części obwodów Federacji Rosyjskiej wybierani są przedstawiciele władz regionalnych. Między innymi moskwianie wybierają mera stolicy. O urząd gospodarza Moskwy ubiega się 6 kandydatów, wśród nich dotychczasowy mer Siergiej Sobianin i lider opozycji Aleksiej Nawalny.

Sztab Nawalnego twierdzi, że przedstawiciele komisji wyborczych przymykają oko na różnego rodzaju nieprawidłowości. Według opozycjonistów, głosy są najczęściej fałszowane podczas wyjazdów do osób chorych lub niedołężnych. Także partia miliardera Michaiła Prochorowa _ Platforma Obywatelska _ odnotowała naruszenia ordynacji wyborczej. Jej obserwatorzy zauważyli, że cześć kart do głosowania została wydrukowana z błędami.

O drobnych błędach w pracach, niektórych komisji wyborczych mówią też przedstawiciele sztabu wyborczego kandydata Jednej Rosji Siergieja Sobianina. Jednak, jak podkreślają - odnotowane naruszenia prawa nie mają wpływu na wynik wyborów. Potwierdził to również szef moskiewskiej komisji wyborczej Walentin Gorbunow, oświadczając na konferencji prasowej, że _ ku zaskoczeniu wszystkich na wyborach jest cicho i spokojnie _.

bEqnKzsn

Głosowanie w Moskwie i centralnej części Rosji zakończy się o 18.00 czasu obowiązującego w Polsce.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosjanie uciekają z Syrii. Wysłali samolot Na pokładzie Iła-76, który wylądował w mieście Latakia, jest grupa operacyjna resortu i psychologowie. Mają oni pomagać pasażerom w czasie lotu. Na lotnisku zebrali się już ludzie, którzy chcą opuścić Syrię.
Rosja wstrzymała testy swoich okrętów Minister obrony Rosji generał armii Siergiej Szojgu nakazał raz jeszcze sprawdzić nowoczesne rakiety.
Czołowe zderzenie autokarów. Są zabici W wyniku zderzenia jeden z pojazdów wypadł z drogi i przewrócił się na bok do rowu. Autokarami podróżowało łącznie 95 osób.
bEqnKzsO
KOMENTARZE
(0)