Notowania

wybory w po
01.09.2013 09:59

Wybory w PO. Startuje głosowanie na lokalnych szefów

Rozpoczynające się dziś głosowanie potrwa do końca października. Zostaną w nim wyłonieni szefowie regionów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dyjuk/Reporter)
Grzegorz Schetyna, dotychczasowy szef dolnośląskiej Platformy

_ Dożynek ciąg dalszy _ - tak złośliwi mówią o rozpoczynających się dziś wyborach w lokalnych strukturach Platformy Obywatelskiej. Potrwają do końca października. Lokalni działacze partii będą wybierać swoich szefów, począwszy od kół, przez powiaty po regiony. Najciekawiej może być, gdy przewodniczących będą wybierać regiony.

Ciekawie może być na Dolnym Śląsku. Szykuje się pojedynek dotychczasowego szefa regionu Grzegorza Schetyny ze stronnikiem Donalda Tuska Jackiem Protasiewiczem.

- _ Zamierzam wystartować w wyborach na szefa Platformy we Wrocławiu i rozważam kandydowanie w wyborach regionalnych _ - mówi Protasiewicz.

- _ Każda rywalizacja na każdym szczeblu, będzie Platformę wzmacniać, a nie osłabiać _ - uważa Grzegorz Schetyna, który odniósł się w ten sposób do niedawnej rywalizacji o funkcję szefa PO między Donaldem Tuskiem a Jarosławem Gowinem. Były minister krytykował obecnego przewodniczącego Platformy, co nie podobało się większości partyjnych działaczy. Dlatego nie zamierzają prowadzić kampanii w podobny sposób.

- _ Lepiej różnić się na programy, niż podkładać sobie nogi i kopać się po kostkach _ - twierdzi Waldy Dzikowski, który zamierza powrócić na fotel wielkopolskiej Platformy. Cztery lata temu przegrał z obecnym szefem regionu Rafałem Grupińksim.

Bólu głowy przynajmniej na razie nie ma Ireneusz Raś. Lider małopolskiej PO nie ma konkurenta, ale ma - jak zapewnia - cztery lata sensownej pracy za sobą.

- _ Uważam, że te cztery lata uprawniają mnie do tego, żeby delegatom powiedzieć: tak, zweryfikujcie, czy chcecie Rasia na kolejną kadencję. _

Cały proces wyborczy w Platformie zakończy konwencja zaplanowana na 23 listopada.

Czytaj więcej w Money.pl
Kto będzie szefem PO? Dowiemy się w piątek Według informacji z ostatniego dnia głosowania frekwencja nie przekroczyła na razie 50 procent.
Gowin czeka na poważną dyskusję z Tuskiem - _ Czekam na propozycję poważnych rozmów, bo coś się w PO wydarzyło. Te 20 proc. głosów oddanych na mnie coś mówi. Myślę, że sytuacja dojrzewa do takich rozmów _ - powiedział Gowin.
Usunięcie Gowina z PO. Ultimatum aktualne - _ Jeśli jeszcze raz przekroczy miarę, to na pewno pożegna się z Platformą _ - zapowiada Donald Tusk.
Tagi: wybory w po, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz