Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory w PO do powtórki? Jest kolejne nagranie

0
Podziel się:

W rozmowie opublikowanej na stronie Newsweeka politycy PO przekonują radnego Pawła Frosta do głosowania po ich myśli. W zamian oferują miejsce w radzie nadzorczej jednej z państwowych spółek.

Wybory w PO do powtórki? Jest kolejne nagranie
(PAP/Maciej Kulczyński)

Kolejne nagrania dotyczące kulis wewnętrznych wyborów w PO. Newsweek publikuje w internecie film, na którym widać, jak poseł Michał Jaros i radny z Polkowic Tomasz Borkowski namawiają jednego z delegatów na zjazd dolnośląskiej PO do głosowania na Jacka Protasiewicza, bliskiego współpracownika Donalda Tuska.

Starcie na Dolnym Śląsku o szefowanie tamtejszym strukturą Platformy Protasiewicz wygrał z Grzegorzem Schetyną.

W rozmowie opublikowanej na stronie Newsweeka politycy PO przekonują legnickiego radnego Pawła Frosta do głosowania po ich myśli. W zamian mają sugerować, że działacz mógłby trafić do rady nadzorczej jednej z państwowych spółek.

Sam Frost w rozmowie z Newsweekiem zapewnił, że nagrał swoich partyjnych kolegów dla własnego bezpieczeństwa. Dodał, że według niego nie był to odosobniony przypadek. _ Jeśli ktoś pofatygował się do mnie do domu i próbował mnie kusić, by nie powiedzieć _kupić", to znaczy, że jeżdżono też do innych" - powiedział Frost.

To kolejna sprawa, która wypłynęła po przegranych przez Grzegorza Schetynę wyborach władz PO na Dolnym Śląsku. Wcześniej bohaterem nagrania stał się poseł Norbert Wojnarowski, który obiecywał jednemu z delegatów za głos oddany na Jacka Protasiewicza, pracę w KGHM. Po ujawnieniu tego nagrania pojawiły się podejrzenia o korupcję polityczną w PO, opozycja zgłosiła do prokuratury informację o podejrzeniu przestępstwa płatnej protekcji, a stronnicy Grzegorza Schetyny zażądali ponownego głosowania.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybory w PO do powtórki? Graś: winnych ukarzemy _ - Sprawa nie zostanie zamieciona pod dywan _ - zapewnia rzecznik rządu. - _ Odbyła się walka Dawida z Goliatem. Goliat nie pogodził się z przegraną i mamy tego konsekwencje. _
Protasiewicz następcą Tuska, a Schetyna do sojuszu z Gowinem Politycy wszystkich największych partii politycznych zabrali głos w sprawie sensacyjnych wyników wyborów w PO.
Szykuje się duży pojedynek w PO. Schetyna kontra Protasiewicz Politycy szykują się do wyborów w regionach. Największe emocje budzą te na Dolnym Śląsku.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)