Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
18.05.2013 22:15

Wybory w Pakistanie. Polityk zastrzelona przed domem w Karaczi

Do strzelaniny doszło w zamożnej dzielnicy Defence. Zahra Shahid Hussain była wiceprzewodniczącą centrowego Pakistańskiego Ruchu na rzecz Sprawiedliwości (PTI).

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Pakistańska polityk Zahra Shahid Hussain została wieczorem zastrzelona przed swoim domem w Karaczi na południu kraju - poinformowało BBC.

Do strzelaniny doszło w zamożnej dzielnicy Defence. Hussain była wiceprzewodniczącą centrowego Pakistańskiego Ruchu na rzecz Sprawiedliwości (PTI), na którego czele stoi była gwiazda krykieta Imran Khan.

Pakistański dziennik _ Dawn _, cytując policję, pisze, że do strzelaniny doszło podczas próby rabunku. Informacje te nie zostały jednak potwierdzone. Szef PTI potępił brutalne zabójstwo, domagając się szybkiego ukarania sprawców.

Jutro w Karaczi ma się odbyć częściowa druga tura po niedzielnych wyborach do parlamentu i władz prowincji. Została ona zarządzona, gdy partia Khana oskarżyła Zjednoczony Ruch Narodowy (MQM) o oszustwa wyborcze. MQM wygrał wybory w Karaczi.

Czytaj więcej w Money.pl
Liga Muzułmańska wygrała w Pakistanie 60 mandatów w Zgromadzeniu Narodowym jest zarezerwowanych dla kobiet i przydzielanych w sposób proporcjonalny.
W Pakistanie powoli klaruje się sytuacja Konserwatywna Pakistańska Liga Muzułmańska Nawaz wysunęła się na czoło po przeliczeniu ok. 6 proc głosów.
Koniec wyborów. 17 osób zginęło W Pakistanie zakończyły się w sobotę wybory do parlamentu i władz prowincji - poinformowała komisja wyborcza, podkreślając wysoką frekwencję.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz