Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pakistan
01.03.2013 18:05

Wybory w Pakistanie. Były prezydent chce wrócić i przejąć władzę

Przebywający od blisko trzech lat w Dubaju były prezydent Pakistanu Pervez Musharraf oświadczył, że zamierza w tym miesiącu wrócić do ojczyzny i wziąć udział w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dabkowski/Reporter)

Przebywający od blisko trzech lat w Dubaju były prezydent Pakistanu Pervez Musharraf (na zdj.) oświadczył, że zamierza w tym miesiącu wrócić do ojczyzny i wziąć udział w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

Obecna pięcioletnia kadencja Zgromadzenia Narodowego (izby niższej pakistańskiego parlamentu) dobiegnie końca 16 marca. Władzę przejmie wtedy rząd tymczasowy, który w ciągu 90 dni będzie musiał przeprowadzić nowe wybory.

Musharraf objął władzę w 1999 roku jako przywódca wojskowego zamachu stanu i na krótko przed rezygnacją ze stanowiska prezydenta w 2008 roku wprowadził w Pakistanie stan wyjątkowy.

_ - Postanowiłem powrócić do Pakistanu w ciągu tygodnia po utworzeniu rządu tymczasowego _ - powiedział, zaznaczając, że spodziewa się tego 16 marca.

Zapytany o to, czy zamierza wziąć udział w wyborach prezydenckich, Musharraf odparł: _ Sprawa prezydentury przyjdzie później. Teraz wracam na wybory parlamentarne i mam nadzieję, że moja partia (Ogólnokrajowa Pakistańska Liga Muzułmańska) wypadnie w nich dobrze _.

Jak podawały niektóre media, Musharraf, któremu w Pakistanie grozi aresztowanie pod zarzutem niezapewnienia byłej premier Benzir Bhutto wystarczającej ochrony przed jej zamordowaniem w 2007 roku, chce przy pomocy Arabii Saudyjskiej uzyskać formalne gwarancje wolności osobistej.

_ - Nie widzę jakiegokolwiek powodu, bym miał zostać aresztowany. Zobaczymy, co nastąpi, gdy wyląduję w porcie lotniczym, i będę odpowiednio do tego postępował _ - powiedział były prezydent.

Czytaj więcej w Money.pl
Eunuch ma szanse zasiąść w parlamencie Szacuje się, że blisko 200-milionowym Pakistanie żyje prawie pół miliona transwestytów i hermafrodytów.
Zorganizowali zamach bombowy. Przybywa ofiar Agencja Reutera odnotowuje, że w ubiegłym roku w zamachach zginęło w Pakistanie ponad 400 szyitów, a sprawców z reguły nie udaje się zatrzymać.
Żołnierz zastrzelony na granicy. Przez pomyłkę Spór o Kaszmir trwa między Indiami i Pakistanem od 1947 roku.
Tagi: pakistan, wybory, prezydent, władza, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz