Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kazachstan
04.04.2011 11:10

Wybory w Kazachstanie niedemokratyczne

Proces liczenia głosów nie był przejrzysty - oceniają elekcję prezydencką obserwatorzy z OBWE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Wybory prezydenckie w Kazachstanie, które z wynikiem ponad 95 proc. wygrał prezydent Nursułtan Nazarbajew, nie spełniły standardów demokratycznych. Uchybienia były podobne do tych z poprzednich latach - ocenili obserwatorzy OBWE.

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie poinformowała o stwierdzeniu _ poważnych nieprawidłowości, przede wszystkim dużej liczby jednakowych podpisów na listach wyborczych, a także przypadkach dokładania kart do urn _.

Raport OBWE zauważa, że w Kazachstanie nie zrealizowano jeszcze _ reform niezbędnych do przeprowadzenia rzeczywiście demokratycznych wyborów, a głosowanie ujawniło uchybienia podobne do tych z poprzednich lat _.

Zdaniem obserwatorów sam proces liczenia głosów nie był przejrzysty, a tamtejsze media działają w niesprzyjającym klimacie _ narzucającym autocenzurę _.

70-letni Nazarbajew uzyskał w przedterminowych wyborach prezydenckich 95,5 proc. głosów - wynika z podanych przez Centralną Komisję Wyborczą cząstkowych rezultatów.

Dotychczas, według OBWE, żadne wybory od uzyskania przez Kazachstan niepodległości nie były wolne.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/67/t100163.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kazachstan;rosja;i;bialorus;zlaczone;unia;celna,255,0,640255.html) Kazachstan, Rosja i Białoruś złączone unią celną Do Eurasecu chcą jeszcze dołączyć Tadżykistan i Kirgistan.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/21/t83733.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;i;kazachstan;utworza;unie;celna,27,0,626459.html) Rosja i Kazachstan utworzą unię celną Władimir Putin poinformował, że do Unii może dołączyć również Białoruś.
Tagi: kazachstan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz