Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory w Indonezji. Trybunał Konstytucyjny uznał

0
Podziel się:

Joko Widodo, torując mu w ten sposób drogę do formalnego objęcia urzędu głowy państwa.

Wybory w Indonezji. Trybunał Konstytucyjny uznał
(euthman/CC/Flickr)

Trybunał Konstytucyjny Indonezji potwierdził dziś, że przeprowadzone 9 lipca wybory prezydenckie wygrał gubernator Dżakarty Joko Widodo, torując mu w ten sposób drogę do formalnego objęcia urzędu głowy państwa.

Pozew do Trybunału o unieważnienie wyniku wyborów złożył kontrkandydat Widodo, Prabowo Subianto, według którego w trakcie głosowania doszło do licznych nieprawidłowości. Widodo otrzymał nieco ponad 53 proc. głosów, czyli mniej niż jakikolwiek inny zwycięzca indonezyjskich wyborów prezydenckich.

_ Trybunał odrzucił wszystkie wnioski powoda (Prabowo Subianto), za czym opowiedziało się wszystkich dziewięciu jego sędziów _ - oświadczył prezes Trybunału Konstytucyjnego Hamdan Zoelva. Od orzeczenia Trybunału nie można się odwołać.

Czytaj więcej w Money.pl
Statek przewrócił się, 15 osób zaginęło Według przedstawiciela firmy organizującej wycieczki przyczyną zatonięcia statku była prawdobodobnie zła pogoda.
Ekspansja na nowe rynki Wicepremier Janusz Piechociński uważa, że rozwój współpracy z krajami Afryki i Bliskiego Wschodu oraz wsparcie eksporterów na nowe rynki jest obecnie jednym z priorytetów Ministerstwa Gospodarki.
Mieszkają w slumsach, nam nie zazdroszczą Dzieci z Indonezji i Afryki spędziły w Polsce dwa tygodnie.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)