Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory w Grecji. Sprawdź, kto wygrywa w sondażach

0
Podziel się:

Opozycyjna grecka Koalicja Radykalnej Lewicy (Syriza) na dwa miesiące przed wyborami do PE ugruntowuje przewagę nad konserwatystami.

Wybory w Grecji. Sprawdź, kto wygrywa w sondażach
(Xinhua/Photoshot/REPORTER)

Opozycyjna grecka Koalicja Radykalnej Lewicy (Syriza) na dwa miesiące przed wyborami do PE ugruntowuje przewagę nad konserwatystami. Według sondażu prestiżowego Instytutu Pulse, uzyska 19 procent głosów, podczas gdy Nowa Demokracja premiera Samarasa (na zdjęciu) - 17 procent.

Jak wynika z sondażu, opublikowanego przez tygodnik _ To Pontiki _, o trzecie miejsce w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 25 mają, będą rywalizować neonazistowskie ugrupowanie Złota Jutrzenka i niedawno utworzone ugrupowanie liberalnej centrolewicy To Potami(Rzeka): oba uzyskały w sondażu po 10 proc. głosów.

Złota Jutrzenka ugruntowuje więc swą popularność mimo iż połowa członków jej kierownictwa przebywa w więzieniach oskarżona o przestępstwa kryminalne.

Socjaldemokratom z Pasoku, którzy wchodzą w skład rządu Antonisa Samarasa, sondaże dają - według Pulse - zaledwie 6,5 proc głosów, mimo iż startują w wyborach wspólnie z innym ruchem centrolewicowym Olivo.

Komunistyczna Partia Grecji (KKE) może liczyć na 5 proc. głosów, a nacjonalistyczna partia Niezależni Grecy (ANEL) - 3,5 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Strajk w Grecji. Zamknięte urzędy i szkoły Według planów greckiego rządu do końca bieżącego roku pracę ma stracić w sektorze publicznym co najmniej 11 tys. osób, a blisko 4 tys. już zostało zwolnionych. To piąty rok zwolnień z rzędu.
Angela Merkel ma dość wspierania Grecji Kanclerz Niemiec przeciwstawiła się planom ministra finansów, który jest zwolennikiem przyznania Grecji kolejnej pomocy finansowej.
Do Sejmu weszłyby trzy partie. Sprawdź, jakie Najnowszy sondaż CBOS. Największym zaufaniem cieszy się partia rządząca.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)