Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory 2011
03.03.2011 18:04

"Wybory w dzień deszczowy, to będzie frekwencja"

Deszcz pomoże bardziej, niż dwudniowe wybory, żartuje Żelichowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Slawek/CC/Flickr)

Dwa terminy: 16 lub 23 października i głosowanie raczej jednego, a nie w dwa dni - takie stanowisko przekazali prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu podczas konsultacji ws. wyborów parlamentarnych przedstawiciele PSL.

Na spotkanie z głową państwa przybyli: wicemarszałek Sejmu Ewa Kierzkowska i szef klubu PSL Stanisław Żelichowski. Szef ludowców Waldemar Pawlak spotkał się z Komorowskim rano, bo później musiał wyjechać.

Żelichowski tłumaczył dziennikarzom, że prezydent będzie rozstrzygał dylemat, czy zdecydować się na dwudniowe wybory, które będą kosztowały więcej niż jednodniowe. - _ My uszanujemy każdą decyzję _ - oświadczył. Jak argumentował, w tym stanie rzeczy - mając do wyboru albo większą frekwencję, albo oszczędności - trzeba się zdecydować na jak najbardziej efektywne rozwiązanie.

_ [ ( http://static1.money.pl/i/h/102/t130662.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pis;dwudniowe;wybory;do;trybunalu;konstytucyjnego,33,0,788001.html) PiS: Dwudniowe wybory do Trybunału Konstytucyjnego - Gdybym był pewien, że ta frekwencja będzie większa o 15-17 procent, to warto w to wchodzić, natomiast jeżeli pierwszego dnia pójdzie jeden, dwa procent wyborców i będzie to kosztowało taką i taką kwotę, to jak znam opozycję, będzie próbowała zwalić na pana prezydenta, że podjął taką decyzję _ - stwierdził.

Polityk żartował, że jego ugrupowanie zasugerowało prezydentowi, żeby zarządził wybory w dzień najbardziej deszczowy, bo wówczas ludzie nie wyjadą na działki czy grzyby i możliwa będzie większa frekwencja.

Poinformował, że według PSL najlepiej, żeby wybory odbyły się albo 16 albo 23 października, natomiast nie do przyjęcia jest organizowanie głosowania tuż przed Wszystkich Świętych.

_ - Mamy w tym czasie prezydencję i prezydent będzie analizował sytuację pod takim kątem, żeby nie było jakichkolwiek w niej zgrzytów _ - podkreślił. Wyjaśniał, że termin wyborów związany jest z powołaniem nowego rządu i chodzi o to, żeby nie było _ żadnych kolizji _.

Odnosząc się do zapowiadanego przez PiS wniosku do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie dwudniowych wyborów oświadczył, że zdania ekspertów na ten temat są podzielone. Według niego 80 procent konstytucjonalistów uważa, że dwudniowe głosowanie jest zgodne z ustawą zasadniczą.

_ - W związku z tym pan prezydent robi jeszcze dalsze analizy w tym zakresie i mam nadzieję - tak ustaliliśmy - że jeśli analizy te będą gotowe, spotkamy się jeszcze w gronie wszystkich partii parlamentarnych i zastanowimy się, jaka to jest skala problemu _ - powiedział szef klubu Stronnictwa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/126/t130686.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pjn;dwudniowe;wybory;i;przy;okazji;referendum;sld;nie;stac;nas,226,0,787938.html) PJN: Dwudniowe wybory i przy okazji referendum, SLD: Nie stać nas W sprawie dwudniowych wyborów opozycja nie mówi jednym głosem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t116491.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wiekszosc;za;jednodniowymi;wyborami,158,0,784030.html) Większość za jednodniowymi wyborami PO dalej traci w sondażach, PJN i Ruch Poparcia Janusza Palikota poniżej progu wyborczego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t110217.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nie;pojdziemy;wiosna;do;urn;koalicja;nie;chce,194,0,768450.html) Nie pójdziemy wiosną do urn. Koalicja nie chce Grupiński: nie obawiamy się spadku poparcia. PJN i SLD domagają się przyspieszenia.
Tagi: wybory 2011, wybory, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz