Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wybory w Austrii. Frekwencja mniejsza, niż poprzednim razem

0
Podziel się

Według danych z południa, do urn przyszło dopiero 10 procent głosujących.

Wybory w Austrii. Frekwencja mniejsza, niż poprzednim razem
(imagestock/iStockphoto)
bEqnUGDF

W Austrii trwają wybory do parlamentu. Według danych z godziny 12:00 frekwencja wynosi 10 procent i jest mniejsza niż podczas poprzednich wyborów w 2008 roku.

Uprawnionych do głosowania jest ponad 6 milionów obywateli, którzy wybierają 183 deputowanych do Rady Narodowej. Liderzy największych partii już oddali swój głos.

Chętnie pozowali fotografom, ale nie udzielali długich wywiadów. Socjaldemokratyczny kanclerz Werner Faymann głosował z małżonką, powiedział tylko, iż ma nadzieję na pomoc w kształtowaniu najbliższych pięciu lat.

bEqnUGDH

Portale internetowe zamieściły nie tylko zdjęcia kanclerza oddającego głos, ale również ... całującego małżonkę. Wicekanclerz, chadek Michael Spindelegger również głosował w towarzystwie żony i nastoletniego syna. Zapytany czy wygra wybory odpowiedział: _ Dzisiaj nie będę kanclerzem, ale sądzę, że mam dobry wynik _.

Wybory w Austrii przebiegają spokojnie. Lokale wyborcze otwarte będą do godziny 17:00. W niektórych mniejszych miejscowościach były otwarte tylko do 13:00.

Czytaj więcej w Money.pl
Partia miliardera zdobyła aż 10 proc. głosów Team Stronach uzyskał w Karyntii 11 proc. głosów - podała agencja APA.
Luksowy hotel otworzył się na czworonogi Przeznaczone dla czworonogów i ich właścicieli pokoje kosztują zaledwie 35 euro więcej niż zwykłe, których cena za noc waha się od 400 do nawet 5000 euro.
Austria zaostrza przepisy imigracyjne Uzbrojeni w noże i metalowe pręty mieszkańcy zamkniętego ośrodka położonego w wyspiarskim państwie w Mikronezji na kilka godzin przejęli kontrolę nad ośrodkiem dla imigrantów.
bEqnUGEi
KOMENTARZE
(0)