Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory uzupełniające do Senatu. Od rana głosowanie

0
Podziel się:

Głosowanie ma miejsce na Śląsku, Mazowszu i województwie świętokrzyskim.

Wybory uzupełniające do Senatu. Od rana głosowanie
(VladimirCetinski/iStockphotot)

W niedzielę o godzinie 7 rano rozpoczęły się wybory uzupełniające do Senatu w trzech okręgach: na Śląsku, na Mazowszu i w województwie świętokrzyskim. Do zakończenia głosowania planowanego na godz. 21 obowiązuje cisza wyborcza.

Wybory uzupełniające są konieczne, ponieważ po wyborze na europosłów wygasły senatorskie mandaty Bolesława Piechy i Beaty Gosiewskiej (oboje z PiS). Wybory uzupełniające odbędą się także w związku ze śmiercią senatora PiS Henryka Górskiego.

Głosowanie rozpoczęło się w okręgu nr 73 obejmującym Rybnik oraz powiaty mikołowski i rybnicki (województwo śląskie). Wyborcy zagłosują także w okręgu nr 82 obejmującym 5 świętokrzyskich powiatów: opatowski, ostrowiecki, sandomierski, skarżyski i starachowicki. Do urn pójdą także mieszkańcy okręgu nr 47, obejmującego powiaty: garwoliński, miński i węgrowski.

Do zakończenia głosowania obowiązuje cisza wyborcza. Zabroniona jest agitacja mogąca wpłynąć na wynik wyborów w trzech okręgach wyborczych: na Śląsku, Mazowszu i w woj. świętokrzyskim. Najwyższa kara - od 500 tys. zł do 1 mln zł - grozi za publikację sondaży.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie tylko Polska ma powody do zadowolenia. Rosja też, ale... Pozytywnym aspektem ostatniego szczytu NATO jest ustanowienie jednoznacznego głosu wobec Ukrainy oraz decyzja o utworzeniu sił szybkiego reagowania.
Więcej pieniędzy w budżecie 2015 na potrzeby Kancelarii Sejmu i Senatu Sprawdź, o ile wzbogaci się polski parlament.
"Musimy mieć plan działania wobec Rosji" Ale skoro Rosja uważa NATO za przeciwnika, musimy to zaakceptować i przygotować plan działania.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)