Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory uzupełniające do Senatu. Na Mazowszu zwyciężył PiS

0
Podziel się:

Wybory uzupełniające w okręgu nr 47 były konieczne w związku ze śmiercią senatora PiS Henryka Górskiego.

Wybory uzupełniające do Senatu. Na Mazowszu zwyciężył PiS

Startująca z listy PiS radna sejmiku wojewódzkiego Maria Koc zwyciężyła we wczorajszych wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu nr 47 obejmującym powiaty: garwoliński, miński i węgrowski. Koc zdobyła 58,35 proc. głosów - wynika z danych PKW.

Koc pokonała w walce o mandat senatora burmistrza Mrozów Dariusza Jaszczuka startującego z listy PO (28,81 proc. głosów), wiceprzewodniczącego Rady Mazowieckiej SLD Zbigniewa Stąsieka (3,95 proc.), jednego z liderów Ruchu Narodowego Krzysztofa Bosaka (6,42 proc.), kandydata Demokracji Bezpośredniej, informatyka Andrzeja Gorayskiego (1,12 proc. głosów) oraz sekretarza generalnego Partii Demokratycznej-demokraci.pl Zdzisława Litwińczuka (1,34 proc.)

Frekwencja w wyborach w okręgu na Mazowszu wyniosła 6,62 proc. Oddano 17 069 głosów, w tym ważnych 16 849.

Wybory uzupełniające w okręgu nr 47 były konieczne w związku ze śmiercią senatora PiS Henryka Górskiego. Wczoraj wybory uzupełniające odbyły się także w okręgu nr 73 na Śląsku i w okręgu nr 82 w woj. świętokrzyskim.

Czytaj więcej w Money.pl
PiS chce większych środków na obronność Ryszard Czarnecki przekonywał, że pieniądze, którymi dysponowałby FBE pochodziłyby z emitowanych przez Fundusz obligacji.
PiS bez skarbnika. Dziś go odwołali Politycy partii unikali przedstawienia powodów zmiany na stanowisku skarbnika.
CBOS: PiS powiększa przewagę nad PO Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w sierpniu, wygrałoby je PiS (32 proc. poparcia), które w sondażu zostało ujęte wraz z Solidarną Polską i Polską Razem - wynika z najnowszego badania CBOS. Na drugim miejscu znalazłoby się PO - 26 proc.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)