Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wybory szefa PO. Wpłynęły dwie kandydatury

0
Podziel się

Zgłoszenia wpłynęły w przewidzianym terminie - do godziny 12 - obie poparte odpowiednią liczbą podpisów członków Rady Krajowej Platformy.

Wybory szefa PO. Wpłynęły dwie kandydatury
(PAP/Radek Pietruszka)
bEgWShGZ

W przewidzianym terminie - do godziny 12 - wpłynęły dwie kandydatury na szefa PO: Donalda Tuska i Jarosława Gowina, obie poparte odpowiednią liczbą podpisów członków Rady Krajowej Platformy - poinformował sekretarz partyjnej komisji wyborczej Artur Gierada.

Komisja wyborcza Platformy przyjęła uchwałę w sprawie kandydatur na szefa partii. Zgodnie z wewnętrznymi wymogami każda kandydatura musiała być poparta przez minimum 10 członków Rady Krajowej.

Teraz komisja przygotuje karty do głosowania, które do 16 lipca w _ paczce wyborczej _ zostaną wysłane uprawnionym do głosowania członkom PO. Głosować - pocztą lub przez internet - będą oni mogli do 19 sierpnia.

bEgWShHb

Przewodniczący PO zostanie wybrany bezwzględną większością głosów. Wyniki głosowania mają być znane 23 sierpnia.

Przeprowadzenie bezpośrednich wyborów szefa Platformy stało się możliwe dzięki zmianie w statucie partii, której dokonano w ubiegłą sobotę na Konwencji Krajowej PO.

Czytaj więcej w Money.pl
Gowin może popsuć szyki premierowi Donald Tusk wygra wybory na szefa PO? To nie jest pewne - mówi politolog Mikołaj Cześnik.
Gowin szefem PO? "To polityczny folklor" Zobacz, jak posłowie Platformy Obywatelskiej oceniają szanse byłego ministra sprawiedliwości na zwycięstwo z Donaldem Tuskiem.
Platforma musi wrócić do swoich korzeni Kampania dotycząca oblicza PO powinna być prowadzona na oczach Polaków - mówi Gowin.
bEgWShHC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)