Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory szefa po
07.07.2013 15:17

Wybory szefa PO. Wpłynęły dwie kandydatury

Zgłoszenia wpłynęły w przewidzianym terminie - do godziny 12 - obie poparte odpowiednią liczbą podpisów członków Rady Krajowej Platformy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

W przewidzianym terminie - do godziny 12 - wpłynęły dwie kandydatury na szefa PO: Donalda Tuska i Jarosława Gowina, obie poparte odpowiednią liczbą podpisów członków Rady Krajowej Platformy - poinformował sekretarz partyjnej komisji wyborczej Artur Gierada.

Komisja wyborcza Platformy przyjęła uchwałę w sprawie kandydatur na szefa partii. Zgodnie z wewnętrznymi wymogami każda kandydatura musiała być poparta przez minimum 10 członków Rady Krajowej.

Teraz komisja przygotuje karty do głosowania, które do 16 lipca w _ paczce wyborczej _ zostaną wysłane uprawnionym do głosowania członkom PO. Głosować - pocztą lub przez internet - będą oni mogli do 19 sierpnia.

Przewodniczący PO zostanie wybrany bezwzględną większością głosów. Wyniki głosowania mają być znane 23 sierpnia.

Przeprowadzenie bezpośrednich wyborów szefa Platformy stało się możliwe dzięki zmianie w statucie partii, której dokonano w ubiegłą sobotę na Konwencji Krajowej PO.

Czytaj więcej w Money.pl
Gowin może popsuć szyki premierowi Donald Tusk wygra wybory na szefa PO? To nie jest pewne - mówi politolog Mikołaj Cześnik.
Gowin szefem PO? "To polityczny folklor" Zobacz, jak posłowie Platformy Obywatelskiej oceniają szanse byłego ministra sprawiedliwości na zwycięstwo z Donaldem Tuskiem.
Platforma musi wrócić do swoich korzeni Kampania dotycząca oblicza PO powinna być prowadzona na oczach Polaków - mówi Gowin.
Tagi: wybory szefa po, po, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz