Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory szefa PO. Ogłoszenie wyników w piątek

0
Podziel się:

Według informacji z ostatniego dnia głosowania frekwencja nie przekroczyła na razie 50 procent.

Wybory szefa PO. Ogłoszenie wyników w piątek
(Witold Rozbicki/REPORTER)
bESNNurV

23 sierpnia o godzinie 10 zostanie zorganizowana konferencja prasowa z udziałem członków komisji wyborczej PO, podczas której ogłoszone zostaną oficjalne wyniki wyborów przewodniczącego Platformy - poinformowało dziś biuro prasowe partii.

Głosowanie w wyborach szefa PO - w których kandydowali premier Donald Tusk i były minister sprawiedliwości Jarosław Gowin - zakończyło się wczoraj.

Według informacji z ostatniego dnia głosowania frekwencja nie przekroczyła na razie 50 proc. Jednak we wtorek rano przedstawiciele komisji wyborczej odebrali jeszcze z poczty te głosy, które spłynęły do Warszawy do poniedziałku do północy.

bESNNurX

Dodatkowo, do finalnej frekwencji mają zostać doliczone te głosy, które zostaną nadesłane we wtorek, środę lub czwartek, nie będą one jednak liczone jako głosy oddane na konkretnego kandydata, czyli Donalda Tuska lub Jarosława Gowina - poinformował wiceszef partyjnej komisji wyborczej Cezary Tomczyk.

Komisja ma liczyć głosy aż do piątku rano, aby zminimalizować ryzyko przecieku do mediów ostatecznych wyników wyborów. Członkowie komisji wyborczej oceniają, że frekwencja jeśli przekroczy 50 proc będzie sukcesem, biorąc pod uwagę, że wybory odbywały się w sezonie wakacyjnym.

Według informacji Polskiej Agencji Prasowej rozważane jest zwołanie w najbliższych tygodniach Rady Krajowej, podczas której głos zabrałby nowo wybrany szef partii.

Wybór szefa PO to pierwszy etap wyborów wewnętrznych w Platformie. Jesienią PO wybierze nowe władze w kołach, powiatach i regionach. W dniach 1-15 września nowe władze wybiorą koła, w dniach 30 września - 6 października - powiaty, a nowe władze regionów znane będą między 21 a 27 października.

bESNNusd
Czytaj więcej w Money.pl
Eksperci oceniają wybory szefa PO. "Farsa" Do jutra członkowie Platformy Obywatelskiej mogą wybierać szefa partii.
Wybory szefa Platformy zagrożone? Głosowanie na przewodniczącego partii rządzącej ma luki - twierdzą dziennikarze. Kartę z kodami może zdobyć i oddać głos osoba, która nie jest w partii.
Gowin ma swój program. Ujawnia pomysły Konkurujący z Tuskiem o przywództwo polityk powiedział, że gdyby PO poparła te rozwiązania, stałaby się bardziej obywatelska.
bESNNusy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)