Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory w algierii
05.03.2014 16:45

Wybory prezydencie w Algierii. Zarejestrowało się 12 kandydatów

W powszechnej ocenie dotychczasowy prezydent ma duże szanse na kolejną pięcioletnią kadencję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Termin rejestrowania kandydatur przy Radzie Konstytucji upłynął we wtorek o północy. Rada ma 10 dni na ogłoszenie listy kandydatów. Kampania wyborcza ma rozpocząć się 23 marca. Wśród kandydatów jest obecny prezydent Algierii Abdelaziz Buteflika (na zdj.), który będzie kandydował po raz czwarty.

22 lutego prezydent Buteflika oficjalnie ogłosił, że wystartuje w kwietniowych wyborach. Było to pierwsze publiczne wystąpienie szefa algierskiego państwa w państwowej telewizji, od kiedy 27 kwietnia 2013 r. doznał niewielkiego wylewu. Od tamtego czasu nie pokazywał się publicznie, co wzmogło pogłoski, że jest poważnie chory.

W powszechnej ocenie Buteflika ma duże szanse na kolejną pięcioletnią kadencję, przeszkodzić mu jednak może stan zdrowia. 76-letni prezydent w lipcu ub. roku powrócił do Algierii po blisko trzymiesięcznej kuracji szpitalnej we Francji, dokąd trafił po wylewie.

Buteflika wybrany został na prezydenta Algierii w 1999 roku. Należy do pokolenia przywódców, które sprawowało rządy w Algierii od czasu uzyskania przez ten kraj niepodległości od Francji po wojnie z lat 1954-1962. Algieria jest ważnym eksporterem ropy naftowej i przezwycięża obecnie skutki długiego konfliktu z islamskimi rebeliantami.

Czytaj więcej w Money.pl
Tunezja: Atak islamistów przy granicy z Algierią Islamscy bojownicy przebrani za przedstawicieli sił bezpieczeństwa zastrzelili w nocy trzech tunezyjskich policjantów i cywila.
Katastrofa samolotu. 77 osób nie żyje Prywatna telewizja Ennahar podała, że na miejsce wysłano karetki i służby porządkowe.
Fotowoltaika w Algierii Yingli wraz z partnerami z konsorcjum stworzą w Algierii farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 233MW. Yingli Energy (China) Co. Ltd. należąca do chińskiego producenta paneli PV - Yingli Energy Holding Co. Ltd wraz z partnerami z konsorcjum zawarł kontrakt na budowę projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy 233MW w Algierii. Shariket el Kahraba wa el Taket ...
Tagi: wybory w algierii, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz