Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wybory parlamentarne w Szwecji. Gwałtowne protesty przeciw Partii Szwedów

0
Podziel się

Przeciwnicy ultraprawicowej Partii Szwedów rzucali w funkcjonariuszy petardami i butelkami.

Wybory parlamentarne w Szwecji. Gwałtowne protesty przeciw Partii Szwedów
(Photodeus/CC/Flickr)
bEaadGUl

Na dwa tygodnie przed wyborami parlamentarnymi w Sztokholmie doszło do starć między policją a tysiącami protestujących przeciwko wyborczej manifestacji partii neonazistowskiej.

Do utrzymania dużego tłumu z dala od około setki członków ultraprawicowej Partii Szwedów, którzy maszerowali sztokholmskim nabrzeżem, użyto konnej policji i funkcjonariuszy z psami. Protestujący rzucali w policjantów petardami i butelkami.

Rzecznik policji Lars Bystroem powiedział, że zatrzymano co najmniej dwie osoby, z których jedna jest podejrzewana o _ przygotowywanie się do napaści _. Nie jest jasne, czy ktokolwiek został ranny.

bEaadGUn
Czytaj więcej w Money.pl
Gorąco na ulicach Kabulu. 10 tysięcy ludzi... Nasz ukochany prezydent to Abdullah Abdullah - krzyczała część manifestantów. Niektórzy darli plakaty z podobiznami Karzaja.
Turcja ma nowego prezydenta Wczoraj w Ankarze na to stanowisko został zaprzysiężony dotychczasowy premier Recep Erdogan.
Sprawdź, kto będzie kandydował w wyborach samorządowych Część kandydatów na prezydentów miast ma już PO i PiS. Partie także przygotowują listy do sejmików.
bEaadGUO
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)