Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory na węgrzech
06.04.2014 07:45

Wybory na Węgrzech po raz pierwszy według nowych zasad

Według nowej ordynacji wyborczej, Węgrzy wybiorą dziś nie 386, a tylko 199 parlamentarzystów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Neilhooting/CC/Flickr)

Na Węgrzech rozpoczęły się wybory parlamentarne - po raz pierwszy według nowych zasad. Nie ma ciszy wyborczej, a skład parlamentu został zmniejszony prawie o połowę.

Według nowej ordynacji wyborczej, Węgrzy wybiorą dziś nie 386, a tylko 199 parlamentarzystów. Głosowanie odbywa się w jednej, a nie - jak wcześniej - w dwóch turach.

Zdecydowanym liderem sondaży jest rządzący Fidesz. Na dobry wynik liczy blok lewicowo-liberalny Jedność. W ostatnich sondażach ugrupowanie Jedność cieszyło się około 20-procentowym poparciem.

Do węgierskiego parlamentu wejdą jeszcze narodowcy z Jobbiku. Na mandaty poselskie może liczyć również liberalne ugrupowanie Polityka Może Być Inna.

Czytaj więcej w Money.pl
Zjednoczyli się przeciwko rządom Orbana Dwa najważniejsze na Węgrzech ugrupowania opozycyjne, socjaliści i Ruch Wyborczy _ Razem 2014 _, postanowiły zawrzeć sojusz przed wyborami.
Wybiorą prezydenta na Ukrainie. Oto kandydaci Rejestracja pretendentów do fotela prezydenta potrwa do 4 kwietnia.
PO żąda przeprosin od Janusza Palikota Chodzi o kłamstwa dotyczące liczby Polaków za granicą, jakie - zdaniem Platformy - pojawiły się w spotach jego koalicji wyborczej.
Tagi: wybory na węgrzech, wegry, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz