Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wybory na Ukrainie wygra partia Tymoszenko?

0
Podziel się

Batkiwszczynę popiera 16 procent ankietowanych.

Wybory na Ukrainie wygra partia Tymoszenko?
(ec.europa.eu)
bDKhFFGt

Tylko 6 proc. Ukraińców zagłosowałoby na Partię Regionów, gdyby w połowie marca odbyły się wybory parlamentarne. Wygrałaby Batkiwszczyna byłej premier Julii Tymoszenko, którą popiera 16 proc. - wynika z sondażu Międzynarodowego Instytutu Republikańskiego.

Na partię UDAR Witalija Kliczki chce głosować 12 proc. ankietowanych, na Solidarność Petro Poroszenki 11 proc., zaś na nacjonalistyczną Swobodę 5 proc.

Partię Radykalną i Komunistyczną Partię Ukrainy poparłoby po 4 proc. badanych. Skrajnie nacjonalistyczny Prawy Sektor może liczyć zaledwie na 1 proc. głosów.

bDKhFFGv

W wyborach nie zamierza głosować 16 proc. respondentów, zaś 21 proc. nie wie, na kogo oddałoby głos, lub nie chce wyjawić swoich preferencji.

Sondaż przeprowadzono w dniach 14-26 marca na próbie 1200 osób powyżej 18. roku życia, w tym na Krymie. Margines błędu nie przekraczał 2,8 proc.

Partia Regionów ówczesnego prezydenta Wiktora Janukowycza zwyciężyła w wyborach w 2012 r., zdobywając według Centralnej Komisji Wyborczej 185 mandatów w 450-osobowym parlamencie. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się partie Batkiwszczyna i UDAR, które otrzymały odpowiednio 101 i 40 miejsc w Radzie Najwyższej. Czwarte miejsce uzyskała Swoboda (37 mandatów), a na piątym uplasowali się komuniści z 32 mandatami.

Czytaj więcej w Money.pl
24 chętnych do walki o fotel prezydenta Ukrainy Sprawdź, z kim będzie musiała zmierzyć się była premier Julia Tymoszenko.
Na kogo zagłosują Ukraińcy? Nowy sondaż Petro Poroszenko może liczyć na poparcie 38,3 proc. ankietowanych.
Wybiorą prezydenta na Ukrainie. Oto kandydaci Rejestracja pretendentów do fotela prezydenta potrwa do 4 kwietnia.
bDKhFFGW
Źródło:
KOMENTARZE
(0)