Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory na Ukrainie. Szef separatystów: Pieczęcie komisji wyborczych są już u mnie

0
Podziel się:

W okręgowych komisjach brak kart do głosowania i dokumentów.

Zamaskowany separatysta z urnami
Zamaskowany separatysta z urnami (PAP/EPA)

Prorosyjscy separatyści z samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej powtórzyli dziś, że nie dopuszczą, by jutro zostały przeprowadzone w Doniecku wybory prezydenckie. Szef komisji wyborczej DRL Roman Lagin oznajmił, że nie zostanie otwarty żaden lokal wyborczy.

Aktualizacja 13:11

_ - Wyborów w Doniecku nie będzie _ - oświadczył Lagin. _ - Pieczęcie wszystkich okręgowych komisji wyborczych są już u mnie. Przewodniczący okręgowych komisji osobiście skontaktowali się z przedstawicielami Donieckiej Republiki i osobiście oddali karty do głosowania i dokumenty _ - powiedział Lagin dziennikarzom.

Zapewnił, że w dniu głosowania w Doniecku nie zostanie otwarty ani jeden lokal wyborczy.

Wcześniej w sobotę przedstawiciel MSW Ukrainy Wołodymyr Hryniak poinformował, że w obwodzie donieckim nie działa przed wyborami 9 z 22 okręgowych komisji wyborczych, zaś w obwodzie ługańskim 8 z 12 komisji.

Kradzieże urn i pokazowe ich niszczenie

Od rana docierały informacje o tym, że separatyści zajęli wszystkie okręgowe komisje wyborcze w Doniecku. Ogółem w obwodzie donieckim i sąsiednim ługańskim czynna jest jedynie 1/3 komisji.

Okolicznościowe pamiątki, fot. PAP/EPA

Bojówki zastraszają członków komisji. Nadal nieznany jest los szefa Komisji nr 43 w Doniecku, którego terroryści porwali wczoraj i wywieźli w niewiadomym kierunku.

Zobacz także: Tymczasem rosyjski prezydent zapewnia, że uzna wynik niedzielnych wyborów na Ukrainie:

Rusłan Kudrawcew może być przetrzymywany w budynku okupowanej przez separatystów Administracji Państwowej, gdzie ponad miesiąc temu ogłoszono powstanie tzw. Republiki Donieckiej. To tutaj przed samym budynkiem separatyści urządzili pokazowe niszczenie wykradzionych urn do głosowania - do rozbijania skrzynek do głosowania przyłączyła się garstka wyrostków i kilku emerytów.

Chociaż władze centralne wyznaczyły kilkadziesiąt tysięcy milicjantów i żołnierzy do pilnowania porządku w okresie wyborów, to separatyści przynajmniej w Doniecku wydają się czuć zupełnie bezkarni.

Czytaj więcej w Money.pl
Ołeh Szamszur, doradca Kliczki krytykuje Zachód: _ Nie myślą strategicznie _ Według eksperta, _ bezczynne czekanie na dalszy rozwój wydarzeń _ to błąd.
Po wyborach na Ukrainie zmieni się system sprawowania władzy? Opiniotwórczy tygodnik _ Dzerkało Tyżnia _ dotarł do propozycji modyfikacji konstytucji. Oto one.
20 separatystów zabitych na wschodzie Ukrainy Dwóch ukraińskich żołnierzy zostało zabitych, a siedmiu zostało rannych podczas akcji w ramach operacji antyterrorystycznej w okolicach miasta Rubiżne w obwodzie ługańskim.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)