Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory szefa po
28.06.2013 13:13

Wybory na szefa PO. Będzie trzech kandydatów?

Donald Tusk liczy na to, że nie tylko Jarosław Gowin, ale także Grzegorz Schetyna zdecyduje się na start tych w wyborach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK/East News)

Jak mówił dziennikarzom w Brukseli, wybory są bardziej mobilizujące, gdy są konkurenci. _ To nie jest z mojej strony kokieteria w żadnym przypadku _, tłumaczył premier. Podkreślił, że jeśli się czegoś obawiał to tego, że nie będzie miał rywali w wyborach.

- _ Jeśli pojawią się kolejni kandydaci, na przykład Grzegorz Schetyna, o nim się mówiło wielokrotnie, że nie wyklucza kandydowania, to z punktu widzenia konkurencji, czyli jakości przyszłego przywództwa, jest tylko lepsze a nie gorsze _, mówił Tusk. Dodał, że jego natura jest taka, że woli konkurować niż udawać konkurencję.

Premier powiedział, że w czasie jutrzejszej konwencji Platformy zostanie zmieniony statut partii, by umożliwić bezpośrednie wybory jej szefa. Zaznaczył, że nie spodziewa się jakichś szczególnych emocji wyborczych, bo to nie jest dzień wyborów w Platformie. _ Wybory będą trwały kilka tygodni i każdy będzie mógł zagłosować _, mówił.

Dodał, że jednak emocji nie zabraknie, bo będzie to dzień gęsty od politycznych zdarzeń. Donald Tusk powiedział, że w czasie konwencji politycy jego partii będą starali się przekonać Polaków do wizji Platformy na najbliższe lata. Dodał, że wizja ta jest bezpośrednio związana ze środkami europejskimi, które do Polski trafią.

Czytaj więcej w Money.pl
Schetyna o Gowinie. "Lepsze to, niż osobiste ataki" Zdaniem wiceprzewodniczącego PO debata programowa pod koniec kadencji władz partii jest zupełnie naturalna.
Kto zastąpi Tuska? "Powinni szybko się ujawnić" Grzegorz Schetyna i Jarosław Gowin nie wykluczają startu w wyborach. - _ Czekamy na ich deklarację _ - mówi rzecznik rządu Paweł Graś.
Gowin szefem PO? "To polityczny folklor" Zobacz, jak posłowie Platformy Obywatelskiej oceniają szanse byłego ministra sprawiedliwości na zwycięstwo z Donaldem Tuskiem.
Tagi: wybory szefa po, platforma obywatelska, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz