Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory na litwie
25.05.2014 07:10

Wybory na Litwie. Druga tura wyborów to tylko formalność?

Ostatnie 2 tygodnie kampanii wyborczej nie były w stanie zmienić sympatii politycznych Litwinów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

Litwini wybiorą dzisiaj prezydenta. Obecna głowa państwa Dalia Grybauskaite (na zdjęciu) jest pewna zwycięstwa - przekonuje litewski publicysta Antonio Radczenko.

W pierwszej turze na obecną prezydent głosowało prawie 46 procent wyborców. Na drugim miejscu znalazł się socjaldemokrata europoseł Zigmantas Balczytis, który zdobył niespełna 15 procent głosów.

Dziennikarz Antonio Radczenko przekonuje, że ostatnie 2 tygodnie kampanii wyborczej nie były w stanie zmienić sympatii politycznych Litwinów.

Antonio Radczenko przyznaje, że kryzys na Ukrainie pomagał w prowadzeniu kampanii wyborczej obecnej prezydent.

W pierwszej turze frekwencja wyniosła około 52 procent Najwyższa była w rejonach, w których mieszka wielu Polaków, czyli na Wileńszczyźnie.

Prezydent Litwy wybierany jest w powszechnych wyborach na 5-letnią kadencję. Jest to szóste głosowanie od czasu odzyskania niepodległości.

Czytaj więcej w Money.pl
Dalia Grybauskaite triumfuje na Litwie Ubiegająca się o drugą kadencję prezydent Litwy Dalia Grybauskaite uzyskała około 45 proc. głosów.
Są wstępne wyniki wyborów na Litwie Wybory na Litwie są ważne bez względu na frekwencję. Szef Centralnej Komisji Wyborczej Zenonas Vaigauskas twierdzi, że frekwencja może osiągnąć 52-53 proc.
Prezydent unieważnia wybory. Zapowiada... Podczas głosowania 20 maja wystąpiło wiele problemów. Do niektórych lokali wyborczych karty do głosowania trafiły z kilkugodzinnym opóźnieniem.
Tagi: wybory na litwie, wybory, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz